Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Central Florida Civics & Debate Initiative #3 - Event results

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ember Incle and Jostelyn RentzOsceola County School for the Arts
2Sofia Mohring and zinab AbidiLake Mary Preparatory School
3Analyn Boston and Sydney WrightBoone High Debate Team

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Congressional Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Carson NordmannDr. Phillips High School
1Madisyn StogsdillFlorida Virtual School Flex Program 9-12
2Abigail MullerFlorida Virtual School Flex Program 9-12
2Isaac TichyHoly Trinity Episcopal Academy
3Jacob GadberryApopka High School
3Kyle StammDr. Phillips High School
4Sebastian FrischLegacy High School
4Ariana DesaiTrinity Preparatory School
5Giovanna Viloria-CastilloBishop Moore
5Rafael XavierOlympia High School
6Dylan CannellaBoone High Debate Team
6Juan RuscicaLake Nona High School

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1keten AbebeUniversity High School
2Katie Rose Mundal-JonesLake Mary Preparatory School
3Kayleigh ThomasBoone High Debate Team
4Winston WhiteBoone High Debate Team
5Finn DohertyBoone High Debate Team

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Dramatic Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Lauren CarlsonLake Mary Preparatory School
2Skyler Phan Bishop Moore
3McKenna HirtenOlympia High School
4Cali WilamowskiHoly Trinity Episcopal Academy
5Tiana TringasGlenridge Middle School
6Abigail SantiagoBoone High Debate Team

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jack BreedenHoly Trinity Episcopal Academy
2Ronan TracyLake Highland Prep
3Ava RivasFlorida Virtual School Flex Program 9-12

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Nikhil DanielTrinity Preparatory School
2Abigail MullerFlorida Virtual School Flex Program 9-12
3Minseo KimLake Mary Preparatory School
4Felix SidereLake Mary Preparatory School
5Marianna Vissepo CarrionBoone High Debate Team

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Novice Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Jacqueline CookTrinity Preparatory School
2Harrison TaylorLake Highland Prep
3Christian ReinhardtLake Nona High School
4Miya DennisOlympia High School
5Austin KoepkeTrinity Preparatory School
6Suchita VennamLake Highland Prep

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Oral Interpretion

PlaceCompetitor(s)Team
1Alanis CruzApopka High School
2Maggie McMillenGlenridge Middle School
3Mya LondonoSouth Lake HS
4Luke MedinaGlenridge Middle School
5Carson ArrowBoone High Debate Team

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Aaron Sinclair Bishop Moore
2Sarah CurrieTrinity Preparatory School
3Anika VaishnavHoly Trinity Episcopal Academy
4Tatum Cempella Bishop Moore
5Brianna RamnathHoly Trinity Episcopal Academy
6Blake CurtisLake Mary Preparatory School

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Brooke RamnathHoly Trinity Episcopal Academy

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Katie Alvarez and Lucy ChongTrinity Preparatory School
2Kaley Alexandre and Ramia AmbreenFreedom High School Speech & Debate
3Nitya Katukuri and Tammy YangLake Highland Prep
4Ashley Ding and Maya VenkatramanLake Nona High School
5Gabriela Gongora Rosales and Roy ChenSeminole High School
6Eshan Ahmad and Rajan SambandamLake Highland Prep

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Varsity Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Adrian DuranDr. Phillips High School
2Jay NibhanupudySeminole High School
3Jezebiel GonzalezWest Port High
4Braxton LanoisHoly Trinity Episcopal Academy
5Morgan Vanderlaan West Port High
6Drew MurphyBishop Moore

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

Varsity World Schools Debate (5-person)

PlaceCompetitor(s)Team
1Kendall Lindsay, Lindsey Grover and Skyla AbramsonApopka High School
2Alex La May, Braden Turner and Brady RoehrigApopka High School
3Asher Self, Brittany Cardona, Kaiden Drowlette, Sakshi Shukla and Wade UrtzWindermere Speech & Debate
4Destiny Cesaire, Matteo Staggard, Niketas Delgato and Tyler DettmanWekiva High School

Click here to return to the main Central Florida Civics & Debate Initiative #3 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
manage4