Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Hawks Flights - Event results

Click here to return to the main Hawks Flights page

Congressional Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Vyom MishraFalcon Cove Middle School
2Elizabeth XiaoFalcon Cove Middle School
3Ishaan DixitFalcon Cove Middle School
4Jahsiah BowieSeminole MS Debate Team
5Kieran McmanusFalcon Cove Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Shreyan SinghaCoral Springs Middle
2Harshita ChintapudiFalcon Cove Middle School
3Drew BankFalcon Cove Middle School
4Alice WuFalcon Cove Middle School
5Anjali MettaiFalcon Cove Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Brianna HernandezWestpine Midddle School
2Sophia Cardon RivasSeminole MS Debate Team
3Savannah Maitre CookSeminole MS Debate Team
4Amanda MasonWestpine Midddle School
5Isabella MoralesSeminole MS Debate Team
6Ayami RatnayakeFalcon Cove Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jack ClarkFalcon Cove Middle School
2Ayaan RajwanyCoral Springs Middle
3Michael KozmanNova Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jovan SirWestpine Midddle School
2Eva BechtolSeminole MS Debate Team
3Kayla-Marie AdamsWestpine Midddle School
4Esteban FigueroaSeminole MS Debate Team
5Douglas (Mason) LivermoreSeminole MS Debate Team

Click here to return to the main Hawks Flights page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Roshini ShivakumarFalcon Cove Middle School
2Emilio GomezFalcon Cove Middle School
3Aadish KachhalFalcon Cove Middle School
4Sophia PadovanFalcon Cove Middle School
5Kaitlyn LeeFalcon Cove Middle School
6Sofia Garcia ApraizFalcon Cove Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sivan LevyFalcon Cove Middle School
2Sofia Garcia ApraizFalcon Cove Middle School
3Jayden ClerveauxLauderdale Lakes Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Kira NichtawitzFalcon Cove Middle School
2Samuel QuinteroSeminole MS Debate Team

Click here to return to the main Hawks Flights page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Parker UptonSeminole MS Debate Team
2Aadish KachhalFalcon Cove Middle School
3Ashlyn GaoFalcon Cove Middle School
4Natalia SotoFalcon Cove Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

Prose & Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Laura MorejonWestpine Midddle School
2Melekha MorrisonWestpine Midddle School
3Joss CollinsSeminole MS Debate Team
4Afreeca FullwoodWestpine Midddle School
5Melanie AnayaCoral Springs Middle

Click here to return to the main Hawks Flights page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Sahana Saravanan and Siyang DingFalcon Cove Middle School
2Sanaiya Pinnock and Sara PadronWestpine Midddle School
3Agustin Regatky and Andrew TannerFalcon Cove Middle School
4Nandini Katragadda and Shriya NarasimhanFalcon Cove Middle School

Click here to return to the main Hawks Flights page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
manage4