Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Crystal Lake South Fall Invitational - Event results

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Danya Moodabagil and Sara RansomLake Forest
2Dana Lewellyn and Vila AhmetiWoodstock
3Alex Whittington-Baschoff and Sammy DolginLake Forest
4Amanda Ferrara and Curtis GreenCary-Grove
4Samantha Rizzi and Sarah AntongiovanniCrystal Lake Central
4Megan Sover and Megan WilsonHuntley
4Alex Scheufler and Kevin ChlapeckaSt. Charles East
5Alicia Brennan and Jessica HinojosaCary-Grove
5Peyton Moore and Sara PerretLake Forest
6Chloe Fischer and Vinny DellariaCary-Grove

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kendall LakeCary-Grove
2Valerie HartgravesHuntley
2Jessica HillmanPrairie Ridge
3Jade StrongHuntley
3Aditi DasPrairie Ridge
4Maggie SturmWoodstock
5Brittany McHughPrairie Ridge
6Elizabeth SchmidtCrystal Lake Central

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Shehnoor QureshiCrystal Lake Central
2Aaditia RawalPrairie Ridge
3Shelli KellyCary-Grove
3Vitoria RealesHuntley
3Max PetersonHuntley
3Tabasum AhmedWoodstock
4Zach FabosWoodstock
5Sydney AndersenSt. Charles East

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Alex Whittington-Baschoff and Ingrid LustigLake Forest
2Jimmy Bossemeyer and Olivia JensenPrairie Ridge
3Kevin Runge and Max PetersonHuntley
3Haley Aynessazian and Jack HartnettPrairie Ridge
4Jessi Oshinski and Kayla OshinskiHuntley
5AJ Lamb and Betsy MoriciCary-Grove
5Caleb Fietsum and Peyton MooreLake Forest
6Dayna Behrens and Erin ListonCrystal Lake Central
6Laura Sinclair and Sarah PerretLake Forest

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Beata KrembuszewskiCary-Grove
2Marcos CortesCary-Grove
2Jake HighleyHuntley
2Mollie BlahunkaLake Forest
3Sammy DolginLake Forest
4Olivia RoehriCary-Grove
5Kirsten ReinkerCrystal Lake Central
5Charlotte SkalaHuntley
6Scott RogmanSt. Charles East

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Cecilia SmithPrairie Ridge
2Matthew DuncanCary-Grove
3Vitoria RealesHuntley
3Jessica MeyerSt. Charles East
3Liz SullivanWoodstock
4Nikki FarrCary-Grove
5Andrew PiechotaLake Forest
6Alyssa Miller Cary-Grove
6Jacob QuirkHuntley
6Neil PretkelisPrairie Ridge

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alyssa PierceCary-Grove
1Anna FlemmingPrairie Ridge
2Jenna DellariaCary-Grove
2Alyssa Miller Cary-Grove
3Annika BurneleitCrystal Lake Central
4Megan SoverHuntley
5Mary Cate LandtCrystal Lake Central
6Chandan MattaCrystal Lake South

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Katelin CoronadoCary-Grove
2Josie AndersonPrairie Ridge
3Jessica HinojosaCary-Grove
3Elora Johansen Cary-Grove
4Bailey KileyHuntley
4Mac MylesLake Forest
5Jenna DellariaCary-Grove
6Stephanie MehlCrystal Lake South

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Kevin ChlapeckaSt. Charles East
2Jordan MooreHuntley
3Andrew PiechotaLake Forest
4Michelle PenneyCary-Grove
5Michael CuaresmaCary-Grove
6Jacob QuirkHuntley

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Katelin CoronadoCary-Grove
2Mollie BlahunkaLake Forest
3Kevin RungeHuntley
3Megan WilsonHuntley
3Bridget SchuetteWoodstock
4Joe Brommel Cary-Grove
5Chloe FischerCary-Grove
5Mark WaltersPrairie Ridge

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Jade StrongHuntley
2Violet CoutreCary-Grove
3Veronica WayneCrystal Lake Central
3Mac MylesLake Forest
4Alicia BrennanCary-Grove
4Sara RansomLake Forest
5Alyssa PierceCary-Grove
5Sarah GoodingPrairie Ridge
6Alex ScheuflerSt. Charles East

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Matthew DuncanCary-Grove
2Lucy SidiPrairie Ridge
3Mark O'MearaHuntley
3Maddie MocchiPrairie Ridge
3Haley GlennPrairie Ridge
3Jessica HillmanPrairie Ridge
4Ingrid LustigLake Forest
5Amanda WolchHuntley
6Betsy MoriciCary-Grove
6Louisa CollazoHuntley
6Steven SchurLake Forest

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Joe Brommel Cary-Grove
2Chris CunnignhamCary-Grove
3Jenny PothLake Forest
4Noah NelsonHuntley
5Mark O'MearaHuntley
5Max AllenHuntley
6AJ LambCary-Grove
6Bob WalshPrairie Ridge

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Beata KrembuszewskiCary-Grove
2Hannah GerstenLake Forest
3Joh DoresonWoodstock
4Yash BhatiaSt. Charles East

Click here to return to the main Crystal Lake South Fall Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw