Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Park Hill South Novice - Event results

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Domestic Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrew PuthumanaRockhurst High School
2Joseph StevenRockhurst High School
3Breanna HamiltonNeosho High School
4Evan Cornelius-WhiteSpringfield Central
5Justice PopeNeosho High School
6Tyler GrossThe Pembroke Hill School
Fin.Sam DanceySpringfield Central
Fin.Elijah O'BrienRay Pec

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Savannah JordanRay Pec
2Sophia RamosThe Pembroke Hill School
3Finneas ScottNeosho High School
4Emma DoughertyLafayette HS St. Joseph
5Ellie BarkerRay Pec
6Alea WareLiberty North
Fin.Taylee ParmenterLafayette HS St. Joseph

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jayme Trader and Kylee HopperWillard
2Kaylee Weil and Natalie KiesRay Pec
3Manu Eledath and Pranav MandavaSpringfield Central
4Reagan Thomas and Wes HayesWillard
5Linzie Sanders and Tessa StuartWillard
6Madison Anderson and Reagan LyonsWillard

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Emery McEvoyWillard
2Santina JumaLiberty North
3Kaitlyn OtteLiberty North
4Mia MikuliczRay Pec
5Gracie SchwlamLiberty North
6Hannah BattsRaytown High School

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Milly BertschThe Pembroke Hill School
2Faith MickKearney
3Elana HadiSpringfield Central
4Saige AdcockWillard
5Sam CummingsSpringfield Central
6Sarian BlunkKearney

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Mikayla HammerWillard
2Nicholas FrankThe Pembroke Hill School
3Corbin GoinsNeosho High School
4Aryan AroraNeosho High School
5Nathan SmithWilliam Chrisman High
6Elliot ThornLiberty North

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Joseph StevenRockhurst High School
2Andrew PuthumanaRockhurst High School

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Mikayla HammerWillard
2Carver LawsonRockhurst High School
3Natalie KiesRay Pec
4Preslie MayRay Pec
5Megan ZingermanKearney
6Zayn AhmedThe Pembroke Hill School

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Charlie VitaleWinnetonka
2Katrina TilawenRay Pec
3Remi StoverLiberty North
4Aareyanna LarimoreMarshall
5Lauren WattLiberty North
6Maeve Marien-McManusThe Pembroke Hill School

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Evan Cornelius-White and Sam DanceySpringfield Central
2Elan Jiang and Sophia RamosThe Pembroke Hill School

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Santina JumaLiberty North
2Ember DavisRay Pec
3Lauren DeckerWillard
4Finneas ScottNeosho High School
5Adalea VaughWillard
6Noel JohnsonNeosho High School

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Aidan O'Donnell and Caleb DawsonRockhurst High School
2Conner Brown and Hailey KirkpatrickLee's Summit North High School

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Santina JumaLiberty North
2Eliana RossLiberty North
3Gracie SchwlamLiberty North
4Andrea GoodenMarshall
5Lauren WattLiberty North
6Katherine DiazMarshall

Click here to return to the main Park Hill South Novice page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
manage4