Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

DeKalb Corn Classic 2020 - Event results

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Katherine Wentworth and Sean ShepherdWillowbrook
2Angelina Hernandez and Ernesto PerezEisenhower
3Ariana Saucedo and Mo QatananiReavis
4Abby Parson and Izzy ShinDowners Grove South
5Belinda Gomez and Gabe GuzmanReavis
6Ariel Zuercher and Jenn HeinrichRochelle

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Briana ReddEisenhower
2Carolyn BurnsWillowbrook
3Mikayla PrestonRochelle
4Lilah KreisHomewood-Flossmoor
5Caitlin BrennanWillowbrook
6Katherine WentworthWillowbrook
Fin.Kelly WaskiewiczWheaton Warrenville South

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Thomas MusgraveBradley-Bourbonnais
2Fahad JamalCollege Preparatory School of America
3Megan ThiravongRochelle
4Shaan RehmanCollege Preparatory School of America
5Ricardo GonzalezReavis
6Saif KarimPrairie Ridge
Fin.Caroline HelmsFreeport H.S.

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Amir Dadar and Ismail MohammedCollege Preparatory School of America
2Carolyn Burns and Jacqueline SchiroWillowbrook
3Andrew Marron and Sean LifkaDowners Grove North
4Bella Nauman and Jenn HeinrichRochelle
5Emily Pinter and Logan BlakeHuntley
6Axel Magana and Tony VyletaLarkin

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Megan ThiravongRochelle
2Max FidoDowners Grove South
3Jayne LyndeByron
4Drew SeddelmeyerCulver Academies
5Julia VaughanSalem High School
6Mia NorrisDowners Grove North

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Shannon McHaleByron
2Faith WorthingtonRochelle
3Emily AndersonReed-Custer
4Kevin ZhangHinsdale Central
5Paige NettingSalem High School
6Fahad JamalCollege Preparatory School of America
Fin.Emily Zarco-DelgadoEisenhower

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alaina VergaraDowners Grove South
2Sydney PedersenFreeport H.S.
3Eric DetigByron
4Amir DadarCollege Preparatory School of America
5Emily MaherWillowbrook
6Yaqub HussainCollege Preparatory School of America

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hamid MohiuddinCollege Preparatory School of America
2Aniya BondsEisenhower
3Nathan FrewenDowners Grove South
4Siara CarpenterHomewood-Flossmoor
5Ariana TellezEisenhower
6Rida AzharCollege Preparatory School of America

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Amelia TortoriciWillowbrook
2Nathan FrewenDowners Grove South
3Jayne LyndeByron
4Starr HollisHomewood-Flossmoor
5Daniel SosnovskyDowners Grove North
6Brandon EddyHomewood-Flossmoor

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Maddie NaisbittDowners Grove North
2Genesis AbadReavis
3Kimberlynn BjurstromHuntley
4Ayesha MohiuddinCollege Preparatory School of America
5Keira BoticaBradley-Bourbonnais
6Sarah MohammedCollege Preparatory School of America
Fin.Emily Zarco-DelgadoEisenhower

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Kassem OssmanDowners Grove South
2Unique OmodayoDeKalb
3Aniya BondsEisenhower
4Carlos Ponce VargasLarkin
5Gabi DataReavis
6Ensara SejkoDowners Grove South
Fin.Abbie ButtramByron

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace McTigueDowners Grove North
2Sophie KempenaarHinsdale Central
3Damian VerduzcoEisenhower
4Destiny GarnerHomewood-Flossmoor
5Grace StaffordHinsdale Central
6Sydney WalterDeKalb
Fin.Kelly StevensMarist

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Genesis AbadReavis
2Areebah OmerCollege Preparatory School of America
3Emily AndersonReed-Custer
4Nia SmithHomewood-Flossmoor
5Rida AzharCollege Preparatory School of America
6Jaila MabryEisenhower

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Megan FoxDowners Grove South
2Mohrael MikhaelHinsdale Central
3Faith NelsonDowners Grove South
4Julienne SanchezRich Township
5Melanie GerconeWillowbrook
6Vivian WongReavis

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw