Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Centennial Conference - Event results

Click here to return to the main Centennial Conference page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Luke Przymus and Maddie BlaserColumbus Scotus
2Angelee Rump and Grace KerkaertArchbishop Bergan
3Josh Varner and Kyra ScanlonWahoo-Bishop Neumann
4Andrew Wang and Isaac Van SkiverHastings St. Cecilia
5Nathan Eisenmenger and Roxanne BeshalerColumbus Scotus
6Josh Uhrmacher and Ruth PlasekAquinas Catholic

Click here to return to the main Centennial Conference page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Josh VarnerWahoo-Bishop Neumann
2George ArthurHastings St. Cecilia
3Kyra ScanlonWahoo-Bishop Neumann
4Josh UhrmacherAquinas Catholic
5Jasmine JacksonColumbus Scotus
6Laura BettenhausenColumbus Scotus

Click here to return to the main Centennial Conference page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Hayden PriceGrand Island Central Catholic
2Lewis ThuneConcordia
3Seth StowellLincoln Lutheran
4Jacob McClellanLincoln Lutheran
5Kavan SplittgerberColumbus Scotus
6John DaltonAquinas Catholic

Click here to return to the main Centennial Conference page

Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Kyra ScanlonWahoo-Bishop Neumann
2Jude YindrickAquinas Catholic
3Xavier FialaAquinas Catholic
4Chris AdameColumbus Scotus
5Grant JochumWahoo-Bishop Neumann
6Hayden ConeArchbishop Bergan
6Fritsch, VeronicaWahoo-Bishop Neumann

Click here to return to the main Centennial Conference page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Emily FergusonColumbus Scotus
2Andrew WangHastings St. Cecilia
3Josh StyskalColumbus Scotus
4Hayden PriceGrand Island Central Catholic
5Caitlin PittArchbishop Bergan
6Olivia StavaGrand Island Central Catholic

Click here to return to the main Centennial Conference page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Chris Adame, Luke Przymus, Maddie Blaser, Noah Korth and Zoƫ EuteneuerColumbus Scotus
2Brandon Hollister, Celia Sutherland, Jackson Henry, Molly Mueller and Sheridan PuncocharGrand Island Central Catholic
3Josh Styskal, Kavan Splittgerber, Nathan Eisenmenger, Roxanne Beshaler and Stephanie HoenkColumbus Scotus
4Ben Shonka, John Dalton, Jonathan Duke and Ruth PlasekAquinas Catholic
5Cadin McGuigan, Fritsch, Veronica, Josh Varner, Kendal Vculek and Kenna JohnsonWahoo-Bishop Neumann
6Avery Kelly, Gracie Woods, Jack Kenna and Olivia StavaGrand Island Central Catholic

Click here to return to the main Centennial Conference page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Hayden ConeArchbishop Bergan
2Xavier FialaAquinas Catholic
3Angelee RumpArchbishop Bergan
4Rebecca HartWahoo-Bishop Neumann
5Mary WallerConcordia
6Simon PichlerColumbus Scotus

Click here to return to the main Centennial Conference page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Gracie WoodsGrand Island Central Catholic
2Blair Kampovitz Kearney Catholic High School
3Keira FeehanColumbus Scotus
4Monica ChohonWahoo-Bishop Neumann
5Ayonya BirthiGrand Island Central Catholic
6Grace KerkaertArchbishop Bergan

Click here to return to the main Centennial Conference page

Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Kyra ScanlonWahoo-Bishop Neumann
2Noah KorthColumbus Scotus
3Angelee RumpArchbishop Bergan
4Kenna JohnsonWahoo-Bishop Neumann
5Addie ZookAquinas Catholic
6Breanna WienekeArchbishop Bergan

Click here to return to the main Centennial Conference page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw