Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

East Ridge Raptor Invitational 2021 - Event results

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Neeraj ManavalanEagan
2Josh BoeversChanhassen
3Michael McDonaldBenilde-St. Margaret
4TK ThongvanhPrior Lake
5Conor JohnsonChanhassen
6Yabsera YidnekachewChaska
Fin.Drew NovakEagan

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Lance HooverBenilde-St. Margaret
2Madeline ReckmeyerPrior Lake
3Emily HeringEastview
4Macalister NelsonMoorhead
5Allison YuMounds View
6Sonja HolteyEdina
Fin.Laura CasperEagan

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1CeCe BedoreMoorhead
2Maddy SeversonEastview
3Lola SudderthWoodbury High School
4Jack NicholMoorhead
5Abby LeachPrior Lake
6Morgan VolkChanhassen
Fin.Brooke SwansonSt. Cloud Tech

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexander Bailey and Norah SheaRoseville
2Alexandriana Davis and Liam DavisSt. Croix Preparatory Academy
3Joy Betters and Nitya SannuliRosemount
4Lizzie Sofie and Michael SamuelsonSt. Croix Lutheran
5Adriana Boesen and Ave DiazBreckenridge
6Hanan Abdi and Manan AbdiEdina
Fin.Laura Kelley and Megen JennenForest Lake

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Maddie MaackEagan
2Sheheni MahabamunugeApple Valley
3Monisha SureshEastview
4Sierra MaEast Ridge
5Annabelle KalweitApple Valley
6Nevin SunnyShakopee
Fin.Natalie JansenIrondale

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kenneth ChenEast Ridge
2Eunsol LeeWoodbury High School
3Aidan TraverseBenilde-St. Margaret
4Luke EvansBenilde-St. Margaret
5Juhae SongEast Ridge
6Arif AnsariWoodbury High School
Fin.Vinny IzzoEastview

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Yifan ZhaiWoodbury High School
2Macy LarsonMoorhead
3Abbie SmithEastview
4Ajay SinghApple Valley
5Keira WaldropEagan
6Rhea SaarangEastview
Fin.Sienna PerkinsPrior Lake

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophie TodaroApple Valley
2Brady FisherWoodbury High School
3Brady SternbergEagan
4Kate WestlakeWoodbury High School
5Hayden JohnsonApple Valley
6Maria AxiniaHenry Sibley High School
Fin.Allie SilvolaElk River

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Halle BrowningChaska
2Hayden DyllaApple Valley
3Karishma KumarPrior Lake
4Mason HoekengaEagan
5Madelyn SassePrior Lake
6Avin NguyenChanhassen
Fin.Layla EisenzimmerMoorhead

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Tirsit EnbackomEastview
2Clara AndersonElk River
3Maya WeilerMoorhead
4Riley WrightChaska
5Tejal NarkhedeMounds View
6Sanya PiraniPrior Lake
Fin.Athira NairEagan

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellie SchneiderMounds View
2Lucie SwansonMoorhead
3Ella WiggsApple Valley
4Lance HooverBenilde-St. Margaret
5Tiara GraftonChaska
6Maya WeilerMoorhead
Fin.Jasmyn LevekSt. Cloud Tech

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Daejah WaltonApple Valley
2Leif CarlsonMoorhead
3Lucy StandaferApple Valley
4Ally HarvalaMoorhead
5Karena Joy ChristensonMoorhead
6Macy LarsonMoorhead
Fin.Tori Love-JensenChanhassen

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Novice Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Jada LapastoraEagan
2Madeline RockApple Valley
3Gwen LindahlEagan
4Tia RaoEastview
5Audrey HeislerMoorhead
6Valerie BucklandApple Valley
Fin.Kaitlyn FisherEagan

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Thor ReimannEastview
2Shivani MuthyaShakopee
3Laine BottemillerPrior Lake
4Lily KjosMoorhead
5Carter BannwarthEast Ridge
6Parker WrightChaska
Fin.Yousif HamzaChaska

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Liv SchaeferChanhassen
2Suzy HaakonsonBenilde-St. Margaret
3Tamit WeldeyesusHenry Sibley High School
4Francesca LichtenbergerBenilde-St. Margaret
5Brandon ValladaresWillmar High School
6Anna HolkChaska
Fin.Allison ShoreStillwater Area High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Frank KnierApple Valley
2Harrison TimmMoorhead
3Ani HeikkilaRoseville
4Ellie UristaRoseville
5Lily KjosMoorhead
6Maddie HarrisHamilton Southeastern
Fin.Colin WelnaMoorhead

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hanna Olson and Thor ReimannEastview
2Frank Knier and Jonah JohnsonApple Valley
3De'Marco Walton and Maria MichaelsonApple Valley
4Ceceilia Voss and Cooper RobertsApple Valley
5Alice Hovendon and Colin RobertsEagan
6Martan Gregoire and Thalia ChristensonMoorhead
Fin.Bella Maldonado and Laine BottemillerPrior Lake

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Abby CharlesonElk River
2Olivia BeachEastview
3Enya BrettEast Ridge
4Bridget SchaberEagan
5Mary RezcallahEastview
6Lillian TruongEagan
Fin.Nitiya ArunShakopee

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Faye ZhangEastview
2Ava RootsStillwater Area High School
3Rhea RajvanshEastview
4Minkai LiWoodbury High School
5Gursimrat DahryStillwater Area High School
6Aaron RajputHenry Sibley High School
Fin.Elisabeth NielsenEastview

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Martan GregoireMoorhead
2Jomi OmoyaRoseville
3Ronnie SuarezPrior Lake
4Charli MillerChanhassen
5Amy LaabsChanhassen
6Gracyn DelauneMounds View
Fin.Jacob OlingerEdina

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Frank KnierApple Valley
2Ella ErdahlEastview
3Jared EnghEast Ridge
4Olivia DahlbergMoorhead
5Ally JonasPrior Lake
6Anika DreesMoorhead
Fin.Quinn HendelHenry Sibley High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jonah JohnsonApple Valley
2Kelly WuPrior Lake
3Ingrid RyggMoorhead
4Ceceilia VossApple Valley
5Allison BenjaminEast Ridge
6Anneteke AdogaWoodbury High School
Fin.Gursimrat DahryStillwater Area High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Lydia VossApple Valley
2De'Marco WaltonApple Valley
3Quinn RuzickaPrior Lake
4Grace HalvorsonMoorhead
5Ronnie SuarezPrior Lake
6Jihan AbdiApple Valley
Fin.Jason ChangEast Ridge

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Kai WilsonEagan
2Thalia ChristensonMoorhead
3Sydney TurnerChaska
4Olivia LarsonMoorhead
5Ashley GreenWoodbury High School
6Abigail Von BankMoorhead
Fin.Sarah AspelinChanhassen

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Program Oral Interp

PlaceCompetitor(s)Team
1Ceceilia VossApple Valley
2De'Marco WaltonApple Valley
3Victoria PommalathEast Ridge
4Ben LuWoodbury High School
5Lydia VossApple Valley
6Martan GregoireMoorhead
Fin.Ellie UristaRoseville

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Jomi OmoyaRoseville
2Maria MichaelsonApple Valley
3Morgan OksendahlEastview
4Rachel LanningWillmar High School
5Riya MukerjeeApple Valley
6Jordan JensenMoorhead
Fin.Marissa HopperAlexandria Area High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella ErdahlEastview
2Leah DonnellySt. Cloud Tech
3Zoe ChampEastview
4Ella SchoeberlChanhassen
5Makenzie StockwellMoorhead
6Sivaani AnandkumarShakopee
Fin.Simran RanaShakopee

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw