Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

East Ridge Raptor Invitational 2021 - Event results

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Kali JarrardChanhassen
2Jacob ParkinsonHenry Sibley High School
3Bella MaldonadoPrior Lake
4Ava JaxChaska
5Chase SchmidtMoorhead
6Ethan LarsonMoorhead
Fin.Jenna StandingRosemount

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Scout Holding Eagle-BushawMoorhead
2Kaori HiranoPrior Lake
3Raj PandaShakopee
4Khushi KarkiChanhassen
5Carson DurandMoorhead
6Emma FeistEastview
Fin.Zachary FrederiksenĀ Alexandria Area High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Cooper RobertsApple Valley
2Stella MehlhoffMoorhead
3Maria KolbWoodbury High School
4Kaylin RobanWoodbury High School
5Nora WelpWoodbury High School
6Luke OstercampForest Lake
Fin.Olivia BeachEastview

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Maret Holm and Stella MehlhoffMoorhead
2Ani Heikkila and Wyatt DierksRoseville
3Jasmine Haidar and Laura SchileEastview
4Charlie Maki and Harrison TimmMoorhead
5Olivia Kramer and Regan Van AveryElk River
6Greta Homuth and Olivia DahlbergMoorhead
Fin.Ethan Griffin and Jeffer NgMullen High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Stella KellerEastview
2Hailey DoumaSt. Croix Lutheran
3Natalie RosheimEast Ridge
4Seema MustafaMoorhead
5Hanisa PasupuletiEastview
6Beth SteinMoorhead
Fin.Ethan LarsonMoorhead

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jackie BucaroBenilde-St. Margaret
2Srinath HariharanWoodbury High School
3Thomas NelsonEastview
4Morgen AllenApple Valley
5Malaya GalindezEastview
6Anjali MuppidiPrior Lake
Fin.Marisol DelgadoWoodbury High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Beth SteinMoorhead
2Zuleika DewanWoodbury High School
3Selena SpeikersWoodbury High School
4Bridgitte ThaoWoodbury High School
5Danielle DakeShakopee
6Anika TripathiWoodbury High School
Fin.Vishnu VundamatiWoodbury High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Maret HolmMoorhead
2Carter BannwarthEast Ridge
3Natalie EnghEast Ridge
4Sammy Nunez-MudoyBenilde-St. Margaret
5Olivia AndersonBrookings
6Natalie FreisingerWoodbury High School
Fin.Tori BaroneWoodbury High School

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Maret HolmMoorhead
2Ava JaxChaska
3Thalia ChristensonMoorhead
4Annika FredeenStillwater Area High School
5Greta ColeMoorhead
6Anna AdamsonWoodbury High School
Fin.Matthew BiEast Ridge

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Stella MehlhoffMoorhead
2Margaret SwensonStillwater Area High School
3Anneteke AdogaWoodbury High School
4Sophie SchulzMoorhead
5Neha PatoleShakopee
6Ben LuWoodbury High School
Fin.Victoria PommalathEast Ridge

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Selina OhWoodbury High School
2Makenzie StockwellMoorhead
3Callie PetersonWoodbury High School
4Amelia BaillyMoorhead
5Ijahnae CrossShakopee
6Grace MaijalaWhite Bear Lake High School
Fin.Suad MuhumedChaska

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Program Oral Interp

PlaceCompetitor(s)Team
1Maria MichaelsonApple Valley
2Jonah JohnsonApple Valley
3Callie PetersonWoodbury High School
4Anika DreesMoorhead
5Lauren SandayRosemount
6Abigail Von BankMoorhead
Fin.Kelise WilliamsEast Ridge

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Lydia VossApple Valley
2Emma McCauleyElk River
3Ben LuWoodbury High School
4Sophie SchulzMoorhead
5Charlie MakiMoorhead
6Grace EhrmantrautBenilde-St. Margaret
Fin.Kaylin PatrickMoorhead

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

Varsity Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Chase SchmidtMoorhead
2Zoe Sellner-KeerEast Ridge
3Sammy Nunez-MudoyBenilde-St. Margaret
4Ava McKeonPrior Lake
5Kayli BreenEagan
6Adriah HedrickPrior Lake
Fin.Lillie PoetzSt. Cloud Tech

Click here to return to the main East Ridge Raptor Invitational 2021 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw