Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District B-6 (Gothenburg) - Event results

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Bronson Long and Kara WaskowiakGothenburg High School
2Jameson Margetts and Maddi PeltonChadron High School
3Lydia Connot and Thomas ConnotGering High School
4Blaine Tewahade and Spencer BlundellChadron High School
5Landry Geiger and Samuel HermosilloCozad
6Evan Fuller and Hannah BoydGering High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Abby ProhsGering High School
2Callum WardGothenburg High School
3Lydia ConnotGering High School
4Arissa AckermanGothenburg High School
5Elly Weimer Sidney
6Julia WilsonAlliance Speech team

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Milo NewmanGering High School
2Callum WardGothenburg High School
3Abigail JohnsonGothenburg High School
4Tucker Gillespie McCook
5Trent DavisGering High School
6Richa PatelMcCook

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Hidaya MohamedMinutemen Speech Team
2Seth DaupGothenburg High School
3Baylor WintersMcCook
4Anna OssianGering High School
5Arissa AckermanGothenburg High School
6Emme ParkerGering High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Abby Brady, Olivia Longmore, Regan Fuller, Tori Mannel and Wyatt SouleGering High School
2Alexis Conboy, Gracie Jones , Jameson Margetts, Lateisha Ngoi and Maddi PeltonChadron High School
3Gabby Rogers, Madison Tarencz-Rasmusen, Payton Dellevoet, Sean Griffin and Taylor O'DellMcCook
4Jayrah Ngoi, Kaylee Hughes, Maralee Rischling, Naomie Elliott and Natalie CarattiniChadron High School
5Abby Prohs, Autumn Elsen, Hannah Boyd and Kennie GableGering High School
6Jadyn Hardee, Landry Geiger, Mariah Ewoldt, Quinn Salleng and Samuel HermosilloCozad
Fin.Elly Weimer , Emma Mortensen, Erika Meakins and Rylee McManis Sidney

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Kennie GableGering High School
2Baylor WintersMcCook
3Bronson LongGothenburg High School
4Naomie ElliottChadron High School
5Autumn ElsenGering High School
6Marcus CuretonMinutemen Speech Team

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexis ConboyChadron High School
2Keith AllenMinutemen Speech Team
3Sammy MartinezGering High School
4Brendilou ArmstrongChadron High School
5Kara WaskowiakGothenburg High School
6Tori Mannel Gering High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Olivia LongmoreGering High School
2Lateisha NgoiChadron High School
3Kaitlyn PetersonGering High School
4Jayden MoomeyAlliance Speech team
5Ally GoadGothenburg High School
6Keith AllenMinutemen Speech Team

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

B-6 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Seth DaupGothenburg High School
2Emme ParkerGering High School
3Adarsha Ganesan Sidney
4Shaundra WiederholtCozad
5Kaitlyn PetersonGering High School
6Eve HealeyGothenburg High School
Fin.Saphina AchiAlliance Speech team

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Gothenburg) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND15 DI15