Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District C2-5 (Loup City) - Event results

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Cameron Russell and Liam HeilLoup City
2Landri Loos and Lindsi LoosLoup City
3Haylee Wing and Linden BiskupAlma
4Ava Brodine and Ayva SullivanElm Creek High School
5Areli Calamaco and Keegan BensonArapahoe High School
6Aubrey Lambertus and Destiny BartelsAmherst Public School

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Bailey KuehlLoup City
2Brianna JorgensonSouthern Valley
3Raygan Wright Elm Creek High School
4Jessica SteibLoup City
5Ayva SullivanElm Creek High School
6Leslie HillmanArapahoe High School

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Cami FultonLoup City
2Jae SegerAmherst Public School
3Shelby RickertSouthern Valley
4Delanie HeilLoup City
5Johnathan DeislyArapahoe High School
6Dillon KlingelhoeferAmherst Public School

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Chloe HarmsElm Creek High School
2Landri LoosLoup City
3Sadie RingleinAmherst Public School
4Hannah WhitsonArapahoe High School
4Megan tenBenselCambridge
6Keira WaseniusSouthern Valley
Fin.Wyatt AndersonAmherst Public School
Fin.Kylie JerabekLoup City

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Bailey Kuehl, Cami Fulton, Dylan Hull, Ella Jaixen and Ellie OxfordLoup City
2Bryce Placzek, Liam Heil, Lindsi Loos, Makayla Silva and Randii ReikofskiLoup City
3Chloe Harms, Denise Hunt, Gabe Trampe, Joli Purdy and Tranessa HasbrouckElm Creek High School
4Breanna Suhr, Brody Bogard, Dillon Klingelhoefer, Ian Hughes and Josie LoshonkohlAmherst Public School
4Alese Williams, Elizabeth Bell and River EinspahrArapahoe High School
6Dominik Roberts, Johnathan Deisly, Keegan Benson and Rhiannon SichArapahoe High School

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Cameron RussellLoup City
2Linden BiskupAlma
3Tranessa HasbrouckElm Creek High School
4Jonah FelixAlma
5Dylan HullLoup City
6Heather BoseSouthern Valley

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Leslie HillmanArapahoe High School
2Ella JaixenLoup City
3Ava BoldtAmherst Public School
4Haylee WingAlma
5Makayla SilvaLoup City
6Jacey KentCambridge

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah WhitsonArapahoe High School
2Maci McCarterElm Creek High School
3Alex RodriguezLoup City
4Alese WilliamsArapahoe High School
5Brooklyn StrohmeyerElm Creek High School
6Josie LoshonkohlAmherst Public School

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

C2-5 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Randii ReikofskiLoup City
2Hailey RademacherLoup City
3Joli PurdyElm Creek High School
4Rhiannon SichArapahoe High School
5River EinspahrArapahoe High School
6Karsten Bradley Alma

Click here to return to the main NSAA District C2-5 (Loup City) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw