Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District D2-3 (Chambers) - Event results

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Brooke Ehlers and Emma JonsethChambers
2Emma Otte and Kaylin GaughenbaughO'Neill St. Mary's
3Claire Woeppel and Emma GreenChambers
4Heidi Hollmann and Max HollmannVerdigre
5Emma Alder and Grace AlderStuart
6Alli Jackson and Josh OlesenAllen Consolidated School

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1William PaxtonStuart
2Max HollmannVerdigre
3Grace AlderStuart
4Wyatt EhlersChambers
5Gabri Pavlik Verdigre
6Emma GreenChambers

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Austin NachtmanStuart
2Grant WinkelbauerO'Neill St. Mary's
3William PaxtonStuart
4Alexis ButterfieldChambers
5Hannah ScottChambers
6Andrew KoehlmoosO'Neill St. Mary's

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylie CautrellWinside
2William OtteO'Neill St. Mary's
3Mary WalnoferChambers
4Faith RasmussenChambers
5Ashley KraemerAllen Consolidated School
6Emma AlderStuart
Fin.Chiana TubbsStuart

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexis Butterfield, Brooke Ehlers, Cade Farewell, Emma Jonseth and Mary WalnoferChambers
2Claire Woeppel, Emma Green, Faith Rasmussen, Lilly Hoerle and Wyatt EhlersChambers
3Abigail Tubbs, Katilynn Kaup, Sydney Estill and Taya SchmadererStuart
4Alyssa Fehringer, Caitey Ruzicka, Ellie Atkeson, Grant Tomjack and William OtteO'Neill St. Mary's
5Lacey Paxton, Savannah Kramer and William PaxtonStuart
6Andrew Koehlmoos, Carson Dannenbring, Cecelia Mlnarik, Claire Popkes and Matthew KoehlmoosO'Neill St. Mary's

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Abigail TubbsStuart
2Emma JonsethChambers
3Wyatt EhlersChambers
4Lacey PaxtonStuart
5Ellie AtkesonO'Neill St. Mary's
6Michaela RavenkampVerdigre

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylie CautrellWinside
2Alyssa KingStuart
3Mary WalnoferChambers
4Serina BabcockVerdigre
5Camrynn MarxWinside
6Emma OtteO'Neill St. Mary's

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Claire WoeppelChambers
2Sydney EstillStuart
3Alyssa KingStuart
4Kati ToppWinside
5Serina BabcockVerdigre
6Brooke EhlersChambers

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

D2-3 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Taya SchmadererStuart
2Alexis ButterfieldChambers
3Kati ToppWinside
4Chiana TubbsStuart
5Kaylin GaughenbaughO'Neill St. Mary's
6Heidi HollmannVerdigre

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Chambers) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw