Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) - Event results

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Nathan Ertzner and Vaughn PedersenHigh Plains
2Airalee Evans and Lexi ShaffertCentral Valley
3Ella Bridges and Kennedi CooperBancroft-Rosalie
4Audra Nolting and Hunter CarpenterBancroft-Rosalie
5Angel Lehn and Jaylea PopeShelton
6Hayden Lavaley and Matthew DeMersOsceola

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Arianne BrokawLyons Decatur
2Ernest HinesHigh Plains
3Cordarrell SpearsBancroft-Rosalie
4Tyler GatzemeyerBancroft-Rosalie
5Riley LangemeierMead

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jose MontanezShelton
2Ernie HinesHigh Plains
2Noah SummersShelton
4Joseph MeysenburgOsceola
5Creighton SterupOsceola
6Michael CooneyBancroft-Rosalie
Fin.Lilly BeutlerBancroft-Rosalie

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Maria RasBancroft-Rosalie
2Chance MockLyons Decatur
3Kiersten BennettShelton
4Diamond LeBlancHigh Plains
5Brayden HeggeLyons Decatur
6Kaitlyn HansonMead
Fin.Payton NoltingBancroft-Rosalie
Fin.Samantha SnyderShelton

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexzi Nottlemann, Audra Nolting, Elliott Nottlemann, Emma Beutler and Maria RasBancroft-Rosalie
2Ashlyn Wright, Audrey Wood, Cayton Butcher, Dilynn Wood and Neleigh PossCentral Valley
3Nathan Ertzner, Ryan McNaught, Tyler McNaught and Vaughn PedersenHigh Plains
4Hayden Lavaley, Joseph Meysenburg, Kyle Sterup and Matthew DeMersOsceola
5Alexis Kalkwarf, Brianna Wilshusen, Evie Burkhardt, Kyleigh Farley and Shelby WarnickHigh Plains
6Angel Lehn, Jaylea Pope, Lane Demilt and William RoeShelton

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella BridgesBancroft-Rosalie
2Arianne BrokawLyons Decatur
3Gabe DavisCentral Valley
4Cordarrell SpearsBancroft-Rosalie
5Logan OlsenLyons Decatur
6Lane DemiltShelton
Fin.Trace LessigShelton

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Kyle SterupOsceola
2Shelby WarnickHigh Plains
3Allie BurkeHigh Plains
4Elyse RaaschBancroft-Rosalie
5Grace JohnsonBancroft-Rosalie
6Samantha SnyderShelton

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Hayden LavaleyOsceola
2Stephanie WieseBancroft-Rosalie
3Kyle SterupOsceola
4Brianna WilshusenHigh Plains
5Jessica TomkaLyons Decatur
6Allie BurkeHigh Plains

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

D1-2 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Maria RasBancroft-Rosalie
2Steven SnyderShelton
3Alix NoltingBancroft-Rosalie
4Riah EngelMead
5Trace LessigShelton

Click here to return to the main NSAA District D1-2 (Bancroft-Rosalie) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw