Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Paynesville Conference Meet - Event results

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Samuel ZimmermanRoyalton HS
2Aidan KolehmainenMaple Lake
3Annika HeieieBelgrade-Brooten-Elrosa High School

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Alissa GottwaldPaynesville
2Amber StephaniBelgrade-Brooten-Elrosa High School
3Hailey GruberEden Valley - Watkins

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Nathaniel MogaRoyalton HS
2Damian ChristianPaynesville
3Paige KlaphakeBelgrade-Brooten-Elrosa High School
4Kara WoldBelgrade-Brooten-Elrosa High School
5Abby DeyoMaple Lake
6Abbey SchoumakerBelgrade-Brooten-Elrosa High School

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Lexi Orbeck and Makullen KleistEden Valley - Watkins
2Hope Jude and Jake HayesMaple Lake
3Isabella Graham and Tia NelsonBelgrade-Brooten-Elrosa High School
4Maddy Carroll and Samantha BakerBelgrade-Brooten-Elrosa High School
5Delaney Haglin and Natasha LodermeierMaple Lake
6Avery Kolehmainen and Katie HagenMaple Lake

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Lexi HansonMaple Lake
2Naomi FergusonRoyalton HS
3Isaac WagnerMaple Lake
4Lily KallevigBelgrade-Brooten-Elrosa High School
5Brooke MercadoBelgrade-Brooten-Elrosa High School

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Greta BrownMaple Lake
2Ben BugbeePaynesville
3Grace FritzMaple Lake
4Henry LemkeEden Valley - Watkins
5Jeffrey CihlarBelgrade-Brooten-Elrosa High School

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Mary MillerMaple Lake
2Anna McClellandMaple Lake
3Josephine NiemiecMaple Lake
4Ava BlonigenEden Valley - Watkins
5Madeline GindeleMaple Lake
6Phillip ReichertEden Valley - Watkins

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hailey RamthunEden Valley - Watkins
2Megan BlonigenEden Valley - Watkins
3Erica GaebePaynesville
4Dylan HirmanBelgrade-Brooten-Elrosa High School
5Savannah FinkenBelgrade-Brooten-Elrosa High School
6Anna RoseEden Valley - Watkins

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Billy TensenBelgrade-Brooten-Elrosa High School
2Alec ZadraEden Valley - Watkins
3Aidan JohnsonBelgrade-Brooten-Elrosa High School
4Natalie NeumannMaple Lake
5Sarah NeutzMaple Lake
6Dylan BouwmanBelgrade-Brooten-Elrosa High School

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Calli HadlerMaple Lake
2Delaney IgnacePaynesville
3Jenna ManskeEden Valley - Watkins
4Emily RoseEden Valley - Watkins
5Aaliyah AlbrightEden Valley - Watkins

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Matthew UtschPaynesville
2Gretta LemkeEden Valley - Watkins
3Mady HaagEden Valley - Watkins

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Eva McClellandMaple Lake
2Carson SchmaltzEden Valley - Watkins
3Emma SaloEden Valley - Watkins
4Angelena BougieMaple Lake

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Mouna ToureRoyalton HS
2Emily LewisMaple Lake
3Alyssa HadlerMaple Lake
4Mitchell LipinskiEden Valley - Watkins
5Amelia ReidEden Valley - Watkins
6Adrianna OlsonEden Valley - Watkins

Click here to return to the main Paynesville Conference Meet page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw