Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Twin River Speech Tournament - Event results

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaidence Morlan and Keetyn ValentineDavid City
2Ashly Guillen and Samuel PocasangreClarkson
3Adam Milikan and Christa ToddMcCool Junction High School
4Darren Petersen and Lucas KruegerNewman Grove
5Cooper Zabka and Kenedi CovertTwin River
6Alyssa Gurnsey and Hazel MundtClarkson

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Natasha DahlbergHumphrey Public Schools
2Rosie GuillenClarkson
3Drew WhitneyDavid City
4Olivia KellerHumphrey Public Schools
5Isabel GradyAquinas Catholic
6Ben SamsCentennial

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Gina AlbaSchuyler Central High School
2Noah GradyAquinas Catholic
3Josey VodickaMcCool Junction High School
4Logan KershawTwin River
5Faatimah KouatliStanton
6Clay BrandenburgerTwin River

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Keyara CasparNorthwest
2Dalton WeidnerHumphrey Public Schools
3Tessa CherryTwin River
4Teagan BaumertClarkson
5ViviAnne SayerSchuyler Central High School
6Grace SagalesTwin River

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Benjamin LefdalSchuyler Central High School
2Samuel PocasangreClarkson
3Teagan BaumertClarkson
4Aja JonesMcCool Junction High School
5Dayna SharpBoone Central
6Regan FickelCentennial

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Keetyn ValentineDavid City
2Olivia KellerHumphrey Public Schools
3Taylor PearsonTwin River
4Kenedi CovertTwin River
5Clay BrandenburgerTwin River
6Gina AlbaSchuyler Central High School

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace TiborSt. Edward
2Marleny Diaz de LeonSchuyler Central High School
3Austin AndersonTwin River
4Hannah ScribnerDavid City
5Bella MeyerBoone Central
6Aja JonesMcCool Junction High School

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Clay BrandenburgerTwin River
2Bella MeyerBoone Central
3Logan KershawTwin River
4Ella KappelClarkson
5Payton SullivanBoone Central
6Shelby JenkinsonStanton

Click here to return to the main Twin River Speech Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND08 DI102