Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Millard North Invitational - Event results

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sanjana ChandranO'Gorman High School
2Rachel LawsLincoln East
3Madison RameyLincoln Southwest
4Celeste Cruz RiveraLincoln East
5Max ApelLincoln East
6Jayden LenzSioux Falls Washington

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Anisah LaPlante and Raeya AllenO'Gorman High School
2Aiden Geiver and Bella PuetzO'Gorman High School
3Elisia Frey and Gionna WeberNorris High School
4Ariana Edwards and Kyra RiveraJefferson High School
5Katie Wieseler and Lily MookLincoln Southwest
6Breckin Lukehart and Taylor PetersenMillard South

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Selah RyanBennington
2Annalise PtacekAshland-Greenwood
3Jack WelsteadLincoln East
4Dayna WilsonAshland-Greenwood
5Mya LarsenElkhorn High School
6Nusrat AminLincoln East

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Leo GoldbergLincoln East
2Larry LiLincoln High
3Noah NiemeyerNorris High School
4Alex HagestadElkhorn North High School
5Eleanah EnevoldsenRaymond Central
6Ananya Bindu MirleLincoln East

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kevin AmaroLincoln Southwest
2Jack WelsteadLincoln East
3Nora DahleO'Gorman High School
4Rachel LawsLincoln East
5Stephanie HeimbrechtPius X
6Irene HawkinsMillard South

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Rachel LawsLincoln East
2Hannah TangLincoln East
3Jack (John) HinrichsSioux Falls Washington
4Amelia SchwensenLincoln Southwest
5Mae FrostBennington
6James ThomsonMillard South

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Rimi BhoopalamLincoln East
2Noah NiemeyerNorris High School
3Eva GronewoldLincoln East
4Pareena PonniahNorfolk Senior H.S.
5Ava HoffschneiderPius X
6Ayden TruongMillard South

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Robyn BoylandBellevue West
2Leo GoldbergLincoln East
3Ashlee LeightyBellevue West
4Amani Al-HamediLincoln Southwest
5Amelia SchwensenLincoln Southwest
6Brady LaryElkhorn High School

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Celeste Cruz RiveraLincoln East
2Ellen JosephBrandon Valley High School
3Sanjana ChandranO'Gorman High School
4Joanita MensahLincoln Southwest
5Taylor PetersenMillard South
6Nevaeh SewardBellevue West

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellen JosephBrandon Valley High School
2Aiden GeiverO'Gorman High School
3Celeste Cruz RiveraLincoln East
4Sanjana ChandranO'Gorman High School
5Eva GronewoldLincoln East
6Teonna RandleJefferson High School

Click here to return to the main Millard North Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw