Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Millard North Invitational - Event results

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellen JosephBrandon Valley High School
2Mac VaverkaLincoln East
3Marin PilkingtonLincoln Southwest
4Julia JohnsonLincoln Southeast Speech
5Malyssa CoolAshland-Greenwood
6Laina JuergensRoosevelt High School

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Julia JohnsonLincoln Southeast Speech
2Cate DoeringLincoln East
3Brandon GrothNorris High School
4Ashley SudetaMillard West
5Dominic TranPius X
6Lucien WatsonBellevue East

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Amelia SchwensenLincoln Southwest
2Sarah LangeRaymond Central
3Noah KammeyerMillard West
4Annabeth SchubertLincoln East
5Delaney BellLincoln East
6Jack AndersonLincoln Southwest

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tiffany KruseRoosevelt High School
2Isabelle BareNebraska City High School
3Jonah AstrupO'Gorman High School
4Korben OckanderLincoln East
5Sage ClarkSioux Falls Washington
6Abigail ChambersNorfolk Senior H.S.

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Gionna WeberNorris High School
2Greta JohnMillard West
3Irene HawkinsMillard South
4Ashley SudetaMillard West
5Kenzie MattoxLincoln Southwest
6Nevaeh SewardBellevue West

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Amani Al-HamediLincoln Southwest
2Kenzie JurrensLincoln East
3Ashlee LeightyBellevue West
4Sarah LangeRaymond Central
5Alex JurrensLincoln East
6Lily KorpasLincoln East

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Katie LewisonO'Gorman High School
2Annabeth SchubertLincoln East
3Kassidy HoffmanBellevue East
4Carter HamblinBellevue West
5Pareena PonniahNorfolk Senior H.S.
6Eleanah EnevoldsenRaymond Central

Click here to return to the main Millard North Invitational page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Mac VaverkaLincoln East
2Madison RameyLincoln Southwest
3Daphne CrewsElkhorn High School
4Emma BoardmanBennington
5Dasha MullerLincoln East
6Hannah DayagetSioux Falls Washington

Click here to return to the main Millard North Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw