Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Oswego High School Invitational - Event results

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Filip Bojanic and Mike DoucetteOswego East
2Christina Cinaj and Maggie DarrahNorthside College Prep
3Taylor Key and Zachary WillisCoal City
4Charlotte Stuhulak and Trupti PotdukheDowners Grove South
5Emily Hodshire and Marissa ChowDowners Grove South
6Kevin Seelander and Zach KennedyDowners Grove South
Fin.Katelyn Cunningham and Sarah WursterPlainfield Central

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Mike DoucetteOswego East
2Clare LohrmannDowners Grove North
3Chelsey FlynnReed-Custer
4Torie TrenterOswego H.S.
5Florin KolbabaWheaton Warrenville South
6Samantha LovelandOswego East

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Zack LandersCoal City
2Tyler MiksanekWheaton Warrenville South
3Matt MayorgaGeneva
4Rudolph RosenmayerPlainfield Central
5Alonzo MarshDowners Grove South
6Kati GarrityGeneva

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Christian Moran-Rudd and Jack LeBaronDowners Grove South
2Nicolas Cabrera and Shae HuntOswego H.S.
3Cory Champer and Hannah MarksGeneva
4Joey Thompson and Martina FlemingSycamore
5Dominic Leto and Giselle GaztambideOswego H.S.
6Billy Fatigante and Jackie McColloughCoal City
Fin.David Mateyka and Torie TrenterOswego H.S.

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Filip BojanicOswego East
2Matt ZuckermanWheaton Warrenville South
3Delaney GaglianoDowners Grove North
4Zach KennedyDowners Grove South
5Taylor ThielOswego East
6Lauren VoegtleWheaton Warrenville South

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Keegan BoschPlainfield Central
2Zack LandersCoal City
3Tyler MiksanekWheaton Warrenville South
4Ellen WildmanGeneva
5Tyler EickholtzPlainfield Central
6Nate VojtikOswego H.S.

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sarah HornCoal City
2Olivia O'DonnellReed-Custer
3Christy VargheseWheaton Warrenville South
4Camille NuttallWheaton Warrenville South
5Dominique BauerOswego H.S.
6Jessica ElosoOswego H.S.

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Allie HackWheaton Warrenville South
2Mia McClinticOswego East
3TJ AyodeleOswego East
4Monica LabelleWheaton Warrenville South
5Jackie McColloughCoal City
6Bakari CaldwellOswego East
Fin.Jessica EdwardsOswego H.S.

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Lance WillisReed-Custer
2Maggie BrawnerOswego H.S.
3Matt ZuckermanWheaton Warrenville South
4David MateykaOswego H.S.
5James ReinbacherReed-Custer
6Ty HallOswego East

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Magen HauserPlainfield Central
2Briana JarnaginNorthside College Prep
3Katie MeyerOswego H.S.
4Ellen WildmanGeneva
5Chloe BerghuisPlainfield Central
6Daniel WashelewskyNorthside College Prep

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Ciara SewellStagg
2Uxmar TorresCoal City
3Samantha WilsonOswego H.S.
4Annie MeuchWheaton Warrenville South
5Maria ErnstGeneva
6Danny BalsamoDowners Grove South

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Dominic LetoOswego H.S.
2Lojayn OttmanStagg
3Chelsey FlynnReed-Custer
4Magen HauserPlainfield Central
5Dyanna BlecherOswego H.S.
6Yessenia BarreraDowners Grove North
Fin.Jack RyanOswego East

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Keegan BoschPlainfield Central
2Susannah LauberWheaton Warrenville South
3Claire KentDowners Grove South
4Kirby ShramukOswego H.S.
5Kelleigh KuehlOswego East
6Mike SwansonOswego H.S.

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Giselle GaztambideOswego H.S.
2Hannah ZickafooseCoal City
3Chelsea OctavaDowners Grove South
4Kevin KussmannDowners Grove North
5Joanie EducateGeneva
6Kaanan RajaDowners Grove South

Click here to return to the main Oswego High School Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND08 DI102