Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

District 211 Turkey Tournament JV/N - Event results

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Emily Caravello and Kelly JordanProspect
2Emily Frausto and Nathaniel HerreraFenton
3Evie Galassi and Meiyan ZhuHinsdale Central
4Makayla Zurbuch and Noemi PatykProspect
4Alyssa Kachappilly and Lucas BareYork
5Amelia Dzieza and Kaitlyn StoeckelPalatine H.S.
6Angelinne Munoz-Merida and Isabelle MartinezFenton
6Efe Ozalp and Kaia MavradasProspect

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ruby MontgomerySouth Elgin
2Adjovi GoloHinsdale Central
3Jenna HorwitchGlenbrook North
3Rina MatsunagaGlenbrook North
3Alexandra McGarryGlenbrook North
3Yuna BatmunkhGlenbrook South
3Lillian SullivanPalatine H.S.
3Jack RepakRolling Meadows
4William FischerYork
5Samantha CruzGrant Community High School
5Katie TschosikHinsdale Central
5Jaden EscamillaWarren Township
6Emily KabrinRound Lake
6Elizabeth CenanSt. Charles East

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Maria JiaoHinsdale Central
1Aadit BhavsarHinsdale Central
2Samrah SyedHinsdale Central
3Minjae LeeGlenbrook South
4Leo PetropoulosCary-Grove
5Phoebe Stergios York
6William CoteOak Park-River Forest

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Gemma Flaming and Juliana WatersHinsdale Central
2Addie Albers and Greta SporcichProspect
3Abby Saffar and Jacob ShternbergGlenbrook North
3Aidan Espinosa and Betsy KunglYork
4Alexa Klein and Joey MessersmithYork
5Katherine Miller and Rylan MilliganWheaton North
6Eric Burch and Kayla NorrisRomeoville H.S.

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Nikki MosquedaHersey
1Kelly JordanProspect
1Delia MarianettiYork
2Juliana WatersHinsdale Central
2Simone ArvetisOak Park-River Forest
2Julian MartinezOak Park-River Forest
3Jackie BendfeldtGrant Community High School
4Amanda MaxwellRolling Meadows
4Josephine RoubitchekYork
5Stephanie SestosoElk Grove
5Katie TschosikHinsdale Central
5Anja SundquistWheaton North
6Ryan HayesYork

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sofia WardzalaOak Park-River Forest
2Shivum BanerjeeHinsdale Central
2Alandee PatilSchaumburg H.S.
3Minjae LeeGlenbrook South
3Arjun ShahHinsdale Central
4Vibha RanganathanHoffman Estates H.S.
4Rich SimondsYork
5Ahmad KhanSchaumburg H.S.
6Ella HilesWheaton North
6Isaac RaskeWheaton North
6Ryan HayesYork

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Panos SouposYork
1Brooklyn NussYork
2Evie GalassiHinsdale Central
3Madeline PainterRolling Meadows
4Dylan DankelSouth Elgin
5Olivia BuccelliWarren Township
6Teresa ChirayilYork

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Anya AzaraGlenbrook South
2Clara OttatiOak Park-River Forest
3Samanvee JainFremd
4William CoteOak Park-River Forest
4Athena MaliekkalProspect
4Addy OwinyWarren Township
4Rianna RobertsYork
5Maddie LeeElk Grove
5Betsy KunglYork
6Kashish BalanFremd
6Steph BennetHersey
6Kitty NolandWheaton North

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Isa GabyProspect
2Aidan EspinosaYork
3Arjun ShahHinsdale Central
3Lupe MoralesProspect
4Gemma FlamingHinsdale Central
4Josephine RoubitchekYork
5Anne Schmidt BlancoHinsdale Central
5Anna BullockOak Park-River Forest
5Madeline PainterRolling Meadows
5Sophia JacksonYork
6Mason HarkawayWarren Township

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Leah BradleyHinsdale Central
1Meiyan ZhuHinsdale Central
2Sarah GuerreroFenton
2Phoebe Stergios York
2Rich SimondsYork
3Syriana HanttulaElk Grove
3Natalie SteigerPalatine H.S.
4Samrah SyedHinsdale Central
5Neha GudurConant
5Brooke CohenGlenbrook North
5Jade CordovaRound Lake
6Hanna DenlingerCrystal Lake Central
6Anne Schmidt BlancoHinsdale Central

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Angela LimHinsdale Central
2Nitya BorraFremd
2Em PawlakProspect
3Jack RepakRolling Meadows
3Rena HwangWarren Township
4Abby ShapiroGlenbrook North
4Adjovi GoloHinsdale Central
4Sofia SpillaneWheaton North
5Sarah GuerreroFenton
5Mia CarrGlenbrook North
5Colin ParkerOak Park-River Forest
5Alyssa KachappillyYork
6Isaac BernsteinGlenbrook South

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna ParisiProspect
2Lincoln TumiltyCary-Grove
2Emily CaravelloProspect
3Emma KattookaranGlenbrook North
3Leah BradleyHinsdale Central
4Nithya MaheshHoffman Estates H.S.
4Elizabeth KramerYork
5Anya AzaraGlenbrook South
5Ella HilesWheaton North
6Adriana WoelfelElk Grove
6Maddie KrzakFenwick
6Gianna BarashGlenbrook North
6Julia BolashRolling Meadows
6Paige ZukauskasRolling Meadows

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tereza BelejFenton
1Jamon GrahamFenwick
1Ally StegerHersey
2Alex LefkoFenwick
2Sanjana VenkateshFremd
2Clara OttatiOak Park-River Forest
3Sofia WardzalaOak Park-River Forest
3Sydney StrimlingProspect
3Bella GibbsWarren Township
4Naina KapurHinsdale Central
4Lucas BareYork
5Aiza MalikBuffalo Grove
5Kyra CraddockCary-Grove
5Mya GersteinGlenbrook North
5Angela LimHinsdale Central
5Trinity EatonRomeoville H.S.
5Kelsi MulleyWarren Township
6Kayla O'MalleyBuffalo Grove
6Julian MartinezOak Park-River Forest

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrea AlcarazYork
2Nitya BorraFremd
3Priya SrinivasHoffman Estates H.S.
3Eileen AngelYork
4Aadit BhavsarHinsdale Central
5Joseph YoonGlenbrook North
5Mason WangHoffman Estates H.S.
5Simone ArvetisOak Park-River Forest
5Shri HattarkiWarren Township
6Adriana WoelfelElk Grove
6Mia HermannGlenbrook South
6Briana KaniaWheaton North

Click here to return to the main District 211 Turkey Tournament JV/N page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw