Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament - Event results

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Broadcasting

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia FierrosCrown Point High School
2Lila PackCrown Point High School
3Damion LopezChesterton
4Gabriella VillanuevaNorthrop
5Emma CappasCrown Point High School
6Isa BernhardCulver Academies

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Claire LewandowskiPlymouth
2Maddie HarnessPlymouth
3Natasha Truett Munster High School

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Duo Interpretation (Memorized)

PlaceCompetitor(s)Team
1Lylianah Seidelmann and Madelyn HutchingsPlymouth
2Angel Oviedo and Estela MendezPlymouth
3Claire Bobay and Lily CareyBishop Dwenger
4Michael Villagomez and Victoria ReyesEast Chicago Central High School

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Clare HanMunster High School
2Michelle LuoCulver Academies
3Joe HillBishop Dwenger
4Allie HopkinsCrown Point High School
5Lyndon QiCulver Academies
6Ella TangCulver Academies

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Elsa LeadyChesterton
2Claire LewandowskiPlymouth

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Katie FritzPlymouth
2Cindy ZhangCulver Academies
3Andrew SalazarEast Chicago Central High School
4Arely AguillarEast Chicago Central High School
5Chelsea LottEast Chicago Central High School

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Maddie HarnessPlymouth
2Carmen ThomasChesterton
3Katie FritzPlymouth
4Richard ConlonCulver Academies
5Dariel HerreraPlymouth
6Aleksa SorgicChesterton

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Original Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Gloria SullivanPlymouth
2Addison DollahanCulver Academies
3Lauren ClarkBishop Dwenger
4Logan RomeroNorthrop
5Grace TriplettBethany Christian

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Addison BottsChesterton
2Natasha Truett Munster High School
3Robert HostetlerPlymouth
4Maddi MortonChesterton
5Caro GicewiczCulver Academies
6Sarah HullBishop Dwenger

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Programmed Oral Interp

PlaceCompetitor(s)Team
1Gloria SullivanPlymouth
2Asiana SpawCulver Academies

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Mairin MendozaPlymouth
2Estela MendezPlymouth
3Elsa LeadyChesterton
4Angel OviedoPlymouth
5Carmen ThomasChesterton
6Elana GehrichCulver Academies

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Novice Public Address

PlaceCompetitor(s)Team
1Natalhy DeLeonPlymouth
2Amber SchraymeyerPlymouth
3Mairin MendozaPlymouth
4William KingstonPlymouth
5Oscar HuizarPlymouth
6Zane LarkPlymouth

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Broadcasting

PlaceCompetitor(s)Team
1Jackson DudekChesterton
2Gigi HannerChesterton
3Nathan FilsonPlymouth
4Martin TurowCulver Academies
5Josh CartwrightBethany Christian
6Keely RoeWarsaw High School

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Meg Meredith RobinsonPlymouth
2Megyn MannPlymouth
3Michael LivovichChesterton
4Ella CampbellCulver Academies
5Jordan FeffermanMunster High School
6Kyle StarkWayne High School

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Duo Interpretation (Memorized)

PlaceCompetitor(s)Team
1Martin Turow and Moriah BockerCulver Academies
2Graison Ray and Nathan FilsonPlymouth
3James Ferguson and Tara GaitherMunster High School
4Alicia Powell and Annabelle SpicerMunster High School
5Simone McCowan and Sydnie SinghSnider

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Maya JyothinagaramCulver Academies
2Helen WangCulver Academies
3Fisher XiongCulver Academies
4Richard KangCulver Academies
5Matthew LandrumBishop Dwenger
6Ethan HaugheyNorth Side

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella CampbellCulver Academies
2Graison RayPlymouth
3Autumn BairdPlymouth
4Garrett BicknellPlymouth
5Addie KingstonPlymouth
6Josh HooverChesterton

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Julia DietrichChesterton
2Peter WangCulver Academies
3Steven SuCulver Academies
4Sana Khan Munster High School
5Ryan WuCulver Academies
6Vivian HuangCulver Academies

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Autumn BairdPlymouth
2Gaby RuizMunster High School
3Gigi HannerChesterton
4Delaney CraigMunster High School
5Hiba FatimaMunster High School
6Kaylee MulliganBishop Dwenger

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Original Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Josh Hoover and Jackson DudekChesterton
2Jade BookerWayne High School
3Algee ZhuCulver Academies
4Marie ScudderBishop Dwenger
5Garrett BicknellPlymouth
6Katie AsburyChesterton

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Emily GarciaPlymouth
2Claire CartwrightBishop Dwenger
3Annabelle SpicerMunster High School
4Kaylee MulliganBishop Dwenger
5Joyney LuCulver Academies
6Kylee AndersWarsaw High School

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Programmed Oral Interp

PlaceCompetitor(s)Team
1Dylan LeavittChesterton
2Quentin BarkerPlymouth
3Gisselle LopezCulver Academies
4Abby KrouseCulver Academies
5Anne BlakePlymouth

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

Varsity Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Quentin BarkerPlymouth
2Anne BlakePlymouth
3Emily GarciaPlymouth
4Anthony OrnelasMunster High School
5Eric DumfordBishop Dwenger
6Var BobbaWarsaw High School

Click here to return to the main Carol Anders Memorial Asynchronous Wrap-Up Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw