Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Bethany Debate Tournament - Event results

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Ava ConcannonHighlands Latin School
2Nathan OsbornChesterton
3Rosemary VannoyHighlands Latin School
4Isabella GutweinHighlands Latin School
5Nick GurdianHighlands Latin School
6Gretta BurkeChesterton
Fin.Nicolas Brenneman-OchoaBethany Christian
Fin.Sophia WordenChesterton

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

Novice Congress

PlaceCompetitor(s)Team
1Suvali GiridaranMunster Debate
2Asha PatelMunster Debate
3Christa BraddockConcord
4Lily-Anne BohnkeCanterbury
5Dylan DienerBethany Christian
6Aaliyah OrtegaConcord
Fin.Kaylee WoelkBethany Christian
Fin.Moneice JohnsonChesterton

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

Novice Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Cassidy WilliamsHighlands Latin School
2Anna BackusHighlands Latin School
3Emily FleischhackerChesterton
4Andrew JulianChesterton
5Tilon WoodardChesterton
6Cadey OleckChesterton
Fin.Averie WallgrenHighlands Latin School
Fin.Daniel AhnHighlands Latin School

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

Novice Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna Gu and Sadie BergBurris Laboratory School
2Animesh Kar and Carlos WilsonMunster Debate
3Elliott Godfrey and Lincoln RutterBurris Laboratory School
4Luna Gutierrez and Pemi OgunjimiMunster Debate
5Amy Mao and Risha PanigrahiMunster Debate
6Advik Lalam and Alexander TuMunster Debate

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Saanya Agarwal and Zander FishChesterton
2Riste Miroski and Sam BurrisChesterton
3Evelyn Mauser and Steven LeatherwoodHighlands Latin School
4Hamza Sahli and Megan NowkaChesterton
5Darek Shatat and Joshua FiefferChesterton

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

Varsity Congress

PlaceCompetitor(s)Team
1Ayush AroraMunster Debate
2Ethan KroftChesterton
3Savannah HutchinsonChesterton
4Hudson ShroyerCanterbury
5Josiah SchlabachBethany Christian
6Ian McHughBethany Christian
Fin.Thomas WeaklandMunster Debate
Fin.Leslie AndradeConcord

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

World Schools Debate (5-person)

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaylie Kustron, Macy Binkley and Zoe McDuffeeConcord
2Addison Ellis, Ariel Chen, Daniel Eriks, Joaquin Gutierrez and Nadia Cortes AnzurMunster Debate

Click here to return to the main Bethany Debate Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw