Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Greater Omaha League of Debate Three - Event results

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylie RemmDouglas County West
2Natalia PerryMillard North
3Lyndon PantosMillard North
4Austin FletcherDouglas County West
5Sarah PerkonsDouglas County West
6Emma TollerDouglas County West
Fin.Lina FossBellevue West
Fin.Devin HoughtonWinnebago
Fin.Hahewi MorganWinnebago

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Addison Reyes and Lucy MohrPapillion-LaVista
2Fiona Soap and Florence SoapWinnebago
3Bernadette Casey and Hanorah CaseyPapillion-LaVista
4Alen Whitewing and Tylie ChilsonWinnebago

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Meghna AdduriMillard North
2Jack DoyleMillard West
3Aadi PaudyalMillard North
4Cecelia VliegerMillard North
5Saidhar PinapatiMillard North
6Lily HermanDouglas County West
Fin.Alen WhitewingWinnebago

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Miles PantosMillard North
2Nayan VelMillard North
3Ryan TaylorBennington
4Mackenzie ReidyMarian
5Nicole LiuMillard North
6Abhi KandiMillard North
Fin.Harshi VallabhaneniMarian
Fin.Mashal Abdul MajeethMillard North
Fin.Brook CookeDouglas County West

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Brook CookeDouglas County West
2Lyla BognerMillard North
3Keerthana VinodMillard North
4Elisha GaiterBellevue West
5Britton YatesBellevue West
6Jack DoyleMillard West
Fin.Lily HermanDouglas County West
Fin.Tylie ChilsonWinnebago
Fin.Zayne BassetteWinnebago

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Spencer ByarsBennington
2Henry HouskaBennington
3Justine HuseBennington
4Emma TollerDouglas County West
5Apoorva KasireddyMillard North
6Sharish ShapkotaMillard North
Fin.Sumanas MaramMillard North
Fin.Aditya PrathapaMillard North
Fin.Julia RamadanMarian
Fin.Jack PlambeckCreighton Prep
Fin.Ajay RepakulaMillard North
Fin.Ashley LarsenBellevue West
Fin.Hannah BlackburnMillard North
Fin.Ninad RaoMillard North
Fin.Gabe RosaPapillion-LaVista

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Mackenzie ReidyMarian
2Keerthana VinodMillard North
3Vaibhavi KotaMillard North
4Sriram SrinivasMillard North
5Teagan LynchMillard North
6Kamryn ThomasBellevue West
Fin.Josie TysonBellevue West
Fin.Kaiden CarmichaelMillard North
Fin.Abhi KandiMillard North
Fin.Mary KnottBennington
Fin.Ariayla SunigaWinnebago
Fin.Desia KitcheyanWinnebago

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Vaibhavi KotaMillard North
2Austin FletcherDouglas County West
3Aarushi VolvoicarMillard North
4Kylie RemmDouglas County West
5Pujitha MudhelliMillard North
6Emma FolandBennington
Fin.Archer ThompsonDouglas County West
Fin.Edgar Cuellar-PinedaMillard North
Fin.Audrey Adrien ThomasMillard West
Fin.Desia KitcheyanWinnebago
Fin.Hahewi MorganWinnebago

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Three page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw