Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Morris Community High School Invitational - Event results

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Alex Widlak and Lexi VaksdalJoliet Central
2Angel Ramirez and Lucia TowneSandwich
3Ezequiel Villanueva and Faith RaganMorris
4Emma Knudson and Kenzie PuckettMorris
5Aoife Mckirdie and Reya GrahamRichards (Oak Lawn)
6Janeli Burciaga and Ruby CorralReavis

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah McGheeMorris
2Stella ChinchillaRichards (Oak Lawn)
3Marel DoonRichards (Oak Lawn)
4Kenzie PuckettMorris
5Sierra CulbertsonSeneca
6Isabel GaussYorkville

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Maria BraggReed-Custer
2Liam Dub-JarosMorris
2Anthony ErazoReavis
3Brick BrummelYorkville
4Jaina DubbertReed-Custer
4Abigail Buchanan-KenzingerRichards (Oak Lawn)
5Elise KnudsonMorris
6Lily SmogorYorkville

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrew Fapp and Vinnie GroteYorkville
2Alex Widlak and Lexi VaksdalJoliet Central
3Evalyn Mateski and Nicholas RussellMorris
3Julia Obyrtal and Sam ArguellezReavis
4Anna Kozial and Jake KellerYorkville
5Hamelynn Harzman and Sophia JedziniakYorkville
6Miranda Smith and Sam MartinekRichards (Oak Lawn)

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Nicholas RussellMorris
2Kate FraiderRichards (Oak Lawn)
3Luke CorselloMorris
4Elise KnudsonMorris
5Ali MartinYorkville
6Mennah QatananiReavis

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Patrick SlaterMinooka
2Mary GacekRichards (Oak Lawn)
3Abeer ObadiRichards (Oak Lawn)
4Abigail Buchanan-KenzingerRichards (Oak Lawn)
5Angela KnightPlainfield Central
6Nathan LunaReavis

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia JedziniakYorkville
2Joy DudleyMorris
3Maxwell DuffyMorris
4Kaitlyn HixYorkville
5Valeria LunarReavis
6Sofia BestMorris

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Cayla HardestyYorkville
2Lauren BoundsMorris
3Mary GacekRichards (Oak Lawn)
4Abeer ObadiRichards (Oak Lawn)
5Sofia BestMorris
5Starr BaezReavis
6Bella GomezReavis

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Luke ZiolkowskiRichards (Oak Lawn)
2Andrew FappYorkville
3Liam EberMorris
4Zach NordanMinooka
5Julia ObyrtalReavis
6Kieran StewartMorris

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Tessa BrummelMorris
2Matthew WheelerYorkville
3Sam LestinaMorris
4Halle BradburyRichards (Oak Lawn)
5Angela KnightPlainfield Central
6Allison HernandezReavis

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Tessa BrummelMorris
1Stella ChinchillaRichards (Oak Lawn)
2Jetemany SanchezMinooka
3Ezequiel VillanuevaMorris
3Kate FraiderRichards (Oak Lawn)
4Evalyn MateskiMorris
4Brick BrummelYorkville
5Emily HennessyRichards (Oak Lawn)
6Arie BennettJoliet Central

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah McGheeMorris
2Lauren BoundsMorris
3Faith RaganMorris
4Nick GuerraYorkville
5Zoey DensonJoliet Central
5Emily BeckwithSandwich
6Eryn StilwellSeneca

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Joy DudleyMorris
2Abby HobbsRichards (Oak Lawn)
3Vinnie GroteYorkville
4Luke CorselloMorris
5Maxwell DuffyMorris
6Bailey McIntyreMinooka

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Chloe KnollenbergPlainfield Central
1Emily HennessyRichards (Oak Lawn)
2Emma KnudsonMorris
3Jake KellerYorkville
4Haven PerdomoMorris
5Kedzie AuwerdaMorris
6Adrienne ChinskiBradley-Bourbonnais

Click here to return to the main Morris Community High School Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw