Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Skagway School - Event results

Click here to return to the main Skagway School page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Arman MkrtchyanSitka High School DDF
2Rita ChristiansonSitka High School DDF
3Madeline GermainThunder Mountain High School

Click here to return to the main Skagway School page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1April Wyatt and Marissa CrabtreeMt. Edgecumbe High School
2Fiona Raasch and Hayden RaaschMt. Edgecumbe High School
3Ben Hedrick and Eliot HollowaySitka High School DDF
4Danica Majeski and Sally EversonSitka High School DDF

Click here to return to the main Skagway School page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Callia Fielding and Tessa MurphySkagway
2Paige Turner and Tatum SagerSkagway
3Casey Knapp and Madeline GermainThunder Mountain High School

Click here to return to the main Skagway School page

Extemp Commentary

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylie MorrisThunder Mountain High School
2Reese BuntenThunder Mountain High School
3Paige TurnerSkagway
4A. MillerMetlakatla High School
5James WilliamsMetlakatla High School
6Callia FieldingSkagway

Click here to return to the main Skagway School page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Felix MyersSitka High School DDF
2Darby OsborneSitka High School DDF
3Braxton ZinkKetchikan High School
4Atigun PensleyMt. Edgecumbe High School
5Bella KershawKetchikan High School

Click here to return to the main Skagway School page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Pia KnischewskiSitka High School DDF
2Rina BasalisoThunder Mountain High School
3Sagan McLaughlinSitka High School DDF

Click here to return to the main Skagway School page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Darby OsborneSitka High School DDF
2Kylie MorrisThunder Mountain High School
3Athena SmithSkagway
4Sharon ShabanSitka High School DDF
5Madisen LundamoKetchikan High School
6James WilliamsMetlakatla High School

Click here to return to the main Skagway School page

Mime

PlaceCompetitor(s)Team
1Madeline Germain, Reilley Halverson and Rina BasalisoThunder Mountain High School
2Aeryn Locks and Grace McadooThunder Mountain High School

Click here to return to the main Skagway School page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Tatum SagerSkagway
2Callia FieldingSkagway
3A. MillerMetlakatla High School
4Paige TurnerSkagway

Click here to return to the main Skagway School page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Darby Osborne and Isabelle SchmetzerSitka High School DDF
2Ethan Madsen and Reese BuntenThunder Mountain High School

Click here to return to the main Skagway School page

Readers Theatre

PlaceCompetitor(s)Team
1Athena Smith, Callia Fielding, Paige Turner, Tatum Sager and Tessa MurphySkagway
2Fiona Raasch, Jones and Marissa CrabtreeMt. Edgecumbe High School
3Ben Hedrick, Eliot Holloway and Felix MyersSitka High School DDF
4Maia Capp, Pia Knischewski and Rita ChristiansonSitka High School DDF

Click here to return to the main Skagway School page

Solo Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Maia CappSitka High School DDF
2Rachel WoodThunder Mountain High School
3Sally EversonSitka High School DDF
4Devin MooreheadThunder Mountain High School
5Marissa CrabtreeMt. Edgecumbe High School
6Rina BasalisoThunder Mountain High School
Fin.Pia KnischewskiSitka High School DDF

Click here to return to the main Skagway School page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw