Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Cotter MS Meet - Event results

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Brooke RodgersCotter Schools
2Helaena HensleyRandolph Speech Team
3Margaret RolLake City
4Audra OttoFillmore Central
5Brisa Fernandez KubiakLake City
6Caleb MillerLake City
Fin.Nicholas StevensonCotter Schools

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kayleigh (Kai) TaylorCotter Schools
2Lilly HansenCotter Schools
3Magdalena StjepanovicCotter Middle School
4Aalyiah RootFillmore Central
5Amelia RingerFillmore Central
6Lauren JewisonCotter Schools
Fin.Lauren SpitenCotter Middle School
Fin.Brynn SchadChatfield

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Gradyn Taylor and Max KuhnRandolph Speech Team
2Lily Corcoran and Maddie LemmerCotter Schools

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Ava KoopmanCotter Schools
2Erica BeckmanCotter Schools
3Lily CorcoranCotter Schools
4Madeline ModjeskiCotter Schools
5Valkyrie FosterCotter Schools
6Clara WilsonChatfield

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Izzie BiesanzCotter Schools
2Logan FrittsCotter Schools
3Shawn FreyreCotter Schools
4Vivian HansenCotter Middle School

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Rebecca CopemanChatfield
2Jackson LoomisCotter Schools
3Cooper ChristophersonCotter Schools
4Nathan KiehneCotter Schools
5Evalyn HansenCotter Middle School
6William KirkCotter Schools
Fin.Henry MooreCotter Middle School
Fin.Ella StreiffRandolph Speech Team
Fin.Ella TeskaCotter Middle School
Fin.Jaxson GreshikCotter Schools
Fin.Catherine SchieffelbeinChatfield
Fin.Grace WelchCotter Middle School
Fin.Clare BarkeimCotter Middle School

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Carter KnueselCotter Schools
2Eomji ErrthumCotter Middle School
3Giana TeskaCotter Schools
4Jocelyn OlcottCotter Middle School
5Serena IrrthumRandolph Speech Team
6Will JewisonCotter Middle School
Fin.Emily Silva AlmanzaLake City
Fin.Megan DilksCotter Middle School
Fin.Rory BaconLake City

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Erica BeckmanCotter Schools
2Izma MohmedCotter Schools
3Dani JeffersChatfield
4Carson EhlenfeldtCotter Schools
5Joey PedersonFillmore Central

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella WalthCotter Schools
2Harper BiesanzCotter Schools
3Elliot SchneiderCotter Middle School
4Charlotte LemmerCotter Schools
5John CopemanChatfield
6Claire JohnsonCotter Middle School
Fin.Shyra GoldingLake City
Fin.Aidan BleakleyCotter Middle School

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Greta KuneneChatfield
2Carly BackenChatfield
3Ben RyanFillmore Central
4Eli BlahnikCotter Middle School

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Jacob MooreCotter Schools

Click here to return to the main Cotter MS Meet page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw