Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

CHSAA Region II Tournament - Event results

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Cross Examination Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Matthew Rui and Tanishqa PuhanCherry Creek
2Joshua Zhou and Matthew HuCherry Creek
2Madeline Pierce and Michelle LisowskiCherry Creek

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Lilian McGlothenDenver East
1Anna PaciniDenver East
3Luci McNab Denver East
3Aliyah Morelos
Nanette
Strive Prep SMART
5Eva AfsharyDenver East
6Em O'Brien
My Tiny Dancer's Hands
Eaglecrest

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Elias Goss and Elijah Goss
The Soul Solution
Denver East
2Jahan Anderson and Sophia Karaz
A Thousand Splendid Suns
Denver East
3Ashley Ramos and Jacobo Gracia
The Invisible Line
Strive Prep SMART
4Gauri Thaliyil and Muskaan SaxenaCherry Creek
5Eliza Damon and Kalli Gehlert
Dead Poet's Society
Denver East

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Audrey KeeleyDenver East
2Michael Thompson
Harry Potter and the Philosophers Stone
Mullen High School
3Linh Le
The Day the Crayons Quit
Eaglecrest
3Sarah Muhr
13 Ways to Screw Up Your College Interview
Mullen High School
5Eli JimenezSTRIVE Prep RISE
6Michelle Majumdar
“Charlie and The Chocolate Factory”
Cherry Creek
6Sam DaleyDenver East
6Isaac RosalesSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Rohini KompellaCherry Creek
1Bailey LanghansDenver South
1Ariana Nungaray-AriasSTRIVE Prep RISE
4Mia MichaelDSST Byers High School
5Finn EganDenver East
5Naleen BabinDSST Byers High School
5Mallory KamberosMountain Vista High School
5Maggie BaughmanMullen High School

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jonathan VargheseCherry Creek
1Shreyas SriramCherry Creek
1Gabriel NagelDenver East
4Alex DattiloCherry Creek
5Dennis SwansonDSST Byers High School

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia PillingCherry Creek
1Eric R. ZhangCherry Creek
1Alex OswaldEaglecrest
4Diya PingaliCherry Creek
4Lila GelwickD'Evelyn Sr. High School
4Mia WuD'Evelyn Sr. High School
4Max BirnerDenver East
4Sophia BogradDenver East
4Helen YibrahDSST Byers High School
4Patrick SchackMullen High School
4Annie KozlevcharMullen High School

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

National Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Srinivas ArunCherry Creek
2Rae TatelDenver East
3Samuel RowlandChatfield
4Cecelia MorinDenver East
5Nick DohrMullen High School
5Max ObrechtMullen High School

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Rowan HillhouseDenver East
1Eleanor GoldsteinDenver East
3Akshita UpadhyayCherry Creek
3Sam KangDSST Byers High School
3Mint NguyenStrive Prep SMART
6Kate ToddDenver East
6Katie AcostaDenver South
6Nadia BrooksEaglecrest

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
2Selene GarciaSTRIVE Prep RISE
3Evelia Chavez
Searching
Strive Prep SMART
4Alexander Hernandez-GonzalezSTRIVE Prep RISE
4Jiem LaminSTRIVE Prep RISE
4Bryan PerezStrive Prep SMART
Fin.Liberty Bell
“Life or Death”
Cherry Creek

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Program Oral Interprtation

PlaceCompetitor(s)Team
1Josh Marsh
I Don't Remember
Mullen High School
2Mina Kadem
Flight 1404
Denver East
3Lizbeth RodriguezSTRIVE Prep RISE
4Abby ColodnyDenver East
5Ellie Rodriguez
Fever Dreaming
Mullen High School

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Harrison Getches and Jaxson SharpeDenver East
1Joshua Whitmire and Liam ShannonDSST Byers High School
1Liliana Smith and Vinisha TripathiMountain Vista High School
4Aiden Lee and Michael AkinrinolaCherry Creek
4Alba Wilson-Axpe and Griffin TerryCherry Creek
4Drake Vogelpohl and Masha OsovskayaCherry Creek
4Ben Getches and Grace ChambersDenver East
4Colton Writer and Jasper PearcyDenver East
4Ella Masoudi and Graham CummingsDenver East
4Jack Collins and Nathan RatnathicamDenver South
4Caleb Ratnathicam and Maddi BaldwinDenver South
4Aviva Weiser and Laila BarrettDSST Byers High School
4Elizabeth Cutting and Sophie AzzolinaMullen High School
4Anika Obrecht and Audrey BaughmanMullen High School

Click here to return to the main CHSAA Region II Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw