Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

PBCFL #1 Earlybird - Event results

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Congressional Debate - Novice

PlaceCompetitor(s)Team
1Rayan KhaAmerican Heritage Palm Beach
1Dylan GoldAmerican Heritage Palm Beach
1Esra CattelaneAW Dreyfoos School of the Arts
1Brooke YangAW Dreyfoos School of the Arts
1Ashwin KishorAW Dreyfoos School of the Arts
1Karina BrownAW Dreyfoos School of the Arts
1Nurfat IshaqueFAU High School
1Jeannie BenecheJohn I Leonard High School
1Aiden IsraeliOH Debate
1Zachary SwietnickiOH Debate
1Jacob StarrOH Debate
1Laney WilliamsSpanish River High School
1Avery HynesSuncoast High School
2Zachary SchwartzAW Dreyfoos School of the Arts
2Keira CardosoAW Dreyfoos School of the Arts
2Charlotte LebedekerAW Dreyfoos School of the Arts
2Sophia NemesAW Dreyfoos School of the Arts
2Zachary TumaCardinal Newman High School
2Petra SweissCardinal Newman High School
2Sophie PasternakOH Debate
2Zora TugaiOH Debate
2Andrew GoodmanOH Debate
2Lilly GottfriedOH Debate
2Madison LevittOH Debate
2Matthew GolboisOH Debate
2Loralei KelleySuncoast High School
3Enan KhanAmerican Heritage Palm Beach
3Matix ParkerAW Dreyfoos School of the Arts
3Ankith SureddiAW Dreyfoos School of the Arts
3Gavin MurrayAW Dreyfoos School of the Arts
3Bianca AngelinoAW Dreyfoos School of the Arts
3Ayla ThiemeClark Advanced Learning Center
3Ella MoreyMartin County High School
3Camillo HerreraOH Debate
3Lily AmesOH Debate
3Isabella LevineOH Debate
3Alexander Jean-JosephPalm Beach Central High School
3Melody PratzWellington Community High School
3Brandon BurtWellington Community High School
4Gianna TognoniCardinal Newman High School
4Kyle Wegner-McEwanMartin County High School
4Nikhil GudapatiPalm Beach Central High School
4Lester IbarraPalm Beach Central High School
4Ashley FurtadoPalm Beach Central High School
4Alfiya HadziosmanovicPark Vista Speech & Debate
4Carter NelsonPark Vista Speech & Debate
4Imani-Hans NgalameSeminole Ridge Community High School
4Alexis ClasseSpanish River High School
4Logan AdlesteinSpanish River High School
4Graciela MierSpanish River High School
4Kelis BrownSuncoast High School
4Alexa CharlotWellington Community High School
5Kersh BesharatAmerican Heritage Palm Beach
5Bernadette LehelAW Dreyfoos School of the Arts
5Rayven RichardsAW Dreyfoos School of the Arts
5Isabel SpilstedCardinal Newman High School
5Mia LopezMartin County High School
5Ashantie Jean-BaptisteMartin County High School
5Madelyn BussomMartin County High School
5Kayleigh FloryOH Debate
5Collin YoungPalm Beach Central High School
5Rylee SchwimmerSpanish River High School
5Emmanuel PadronSuncoast High School
5Kaia HuttenlocherThe Benjamin School
5Juliana SchusterWellington Community High School
6Isabella DelisioFAU High School
6Brady GambotzMartin County High School
6Annika EdenOH Debate
6Melody GuerraOH Debate
6Izzy CavallaroOH Debate
6Dylan PaulOH Debate
6Kaylee FruchterPalm Beach Central High School
6Adriana AntonPark Vista Speech & Debate
6Sakina JaferiSpanish River High School
6Jamaica ManuelSuncoast High School
6London AllenThe Benjamin School
6Hannah PardoWellington Community High School
6Maddox ManriquezWellington Community High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Congressional Debate - Varsity

PlaceCompetitor(s)Team
1Jayantha KantamneniAW Dreyfoos School of the Arts
1Arik KarimAW Dreyfoos School of the Arts
1Jeremiah AlondraAW Dreyfoos School of the Arts
1Natalie DiezMartin County High School
1Hila MatitiaevOH Debate
2Daniele MischkeCardinal Newman High School
2Nicholas OstheimerFAU High School
2Alex BarrowcloughMartin County High School
2Allegra VercesiOH Debate
2Maxwell Greenspan OH Debate
3Bailee E. SimmersAW Dreyfoos School of the Arts
3Tyler WartmannAW Dreyfoos School of the Arts
3Emily GolboisOH Debate
3Jad DargamSuncoast High School
3Isel NeiraSuncoast High School
4Phoebe ShatkinAmerican Heritage Palm Beach
4Sofia DerkAW Dreyfoos School of the Arts
4Jacob VuOH Debate
4Natasha LopezPark Vista Speech & Debate
4Morgan RaffertySuncoast High School
5Faustina DuvigneaudAW Dreyfoos School of the Arts
5James McIntyreAW Dreyfoos School of the Arts
5David SanchezAW Dreyfoos School of the Arts
5Emma LucreziaMartin County High School
5Nathan MitchellSeminole Ridge Community High School
6Amelia SunAmerican Heritage Palm Beach
6Alex EidelkindOH Debate
6Caleb BerriosSuncoast High School
6Hannah WeaverThe Benjamin School
6Jaden ManrodtWellington Community High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Dramatic Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Julian HeidelbergMartin County High School
2Brandon BergemanMartin County High School
3Diana AvilesSuncoast High School
4Brashawna CrossSuncoast High School
5Kyla CartwrightSeminole Ridge Community High School
6Sofia VargasAW Dreyfoos School of the Arts

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Bianca Costa and Zoey ZuckermanOH Debate
2Sa'Nya Williams and Sal SastroSuncoast High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ben CohenOH Debate
2Logan MitchellMartin County High School
3Brae SadlerAmerican Heritage Palm Beach
4Mateo ReyFAU High School
5Christian WilliamsSuncoast High School
6Brock GuldenSuncoast High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexis PhamAW Dreyfoos School of the Arts
2Stacey CusihuamanSuncoast High School
3Samira RosadoJohn I Leonard High School
4Mya GoodridgeAmerican Heritage Palm Beach

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Christian NobleSeminole Ridge Community High School
2David LinaresPalm Beach Central High School
3Carlye SanchezPark Vista Speech & Debate
4David MargaryanAmerican Heritage Palm Beach
5Bianca ZapatierAW Dreyfoos School of the Arts
6Nico NasseAW Dreyfoos School of the Arts

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Leo LoboSeminole Ridge Community High School
2London SanfordAW Dreyfoos School of the Arts
3Katia GilSuncoast High School
4Paris BrewtonPalm Beach Central High School
5Leilani AbramsSuncoast High School
6Malia McGetchinSuncoast High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Mariana ColomAW Dreyfoos School of the Arts
2Kayli HarrisAmerican Heritage Palm Beach
3Joshua BurnstonSuncoast High School
4Grace SeifertMartin County High School
5Sarah DecowskiMartin County High School
6Jenilee JosephSuncoast High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sofia Hennessey-CorreaAW Dreyfoos School of the Arts
2Kate SilvennoinenSuncoast High School
3Ariella AyalaSuncoast High School
4Faith ParkinsonAW Dreyfoos School of the Arts
5Lake ChavezAW Dreyfoos School of the Arts
6Trayten WilkinsSuncoast High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Ashton Friedman and Ryan AdikaOH Debate
2Maddie Seifer and Samantha LevickOH Debate
3Capri Wayne and Cloe BarrauAW Dreyfoos School of the Arts
4Callum Curran and Josef FialaAW Dreyfoos School of the Arts
5Dylan Nguyen and Josiah MannersAW Dreyfoos School of the Arts
6Luccas Perez and Michael SiegelSpanish River High School

Click here to return to the main PBCFL #1 Earlybird page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2023 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND15 DI15