Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NFCFL #1 @ Colonial - Event results

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Congressional Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Joselyn Diaz-BoileauApopka High School
1Olman HernandezHagerty High School
1Mela PersaudHagerty High School
1Athena TianHoly Trinity Episcopal Academy
2Melissa LiBuchholz High School
2Grace JacksonHagerty High School
2Minh BuiLake Highland Prep
2Ariana DesaiTrinity Preparatory School
3Megan McAvoyDr. Phillips High School
3Pranav MahendranLake Highland Prep
3Hunter HayesLake Nona High School
3Tonisha Saint FleurOlympia High School
4Thomas CohenDr. Phillips High School
4Soham ShahHoly Trinity Episcopal Academy
4Pietra JutglarHorizon High School
4stone graysonOlympia High School
5Tessa KellyLake Highland Prep
5William LuLake Highland Prep
5Samuel BernbaumWinter Park High School
5Neel ChhabraWinter Park High School
6Adriana LaBarberaHagerty High School
6Isabel MarangoniLake Highland Prep
6Vedha UbaleLake Nona High School
6Devon HickeyOlympia High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sanvi ReddyLake Mary Preparatory School
2Bryan ZhengBuchholz High School
3Darlydony JosephApopka High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Amelia Gordon and Samuel Arboleda-MartinezBishop Moore
2Nolan Gao and Tom LiBuchholz High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Extemporaneous Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Jezabel ColonApopka High School
2Brady RoehrigApopka High School
3Eva BarrettLake Brantley High School
4Isabella BargerLake Brantley High School
5Steven DimitrakakisLake Mary Preparatory School
6AmandaLesly MirandaWildwood Middle High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Aditya KrishnanLake Nona High School
2Joshua SteedleBishop Moore

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Novice Combined Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1David MaiaHorizon High School
2Justin HuangTrinity Preparatory School
3Mackenzie CosmeColonial High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Novice Dramatic Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1William GaviganBishop Moore
2Elliet McDermedTrinity Preparatory School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Novice Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Gabrielle RousseauOlympia High School
2Yuliana PradaLake Nona High School
3Noah OoWekiva High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Novice Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Leah StricklandHagerty High School
2Alina ZaidiHoly Trinity Episcopal Academy
3Arnely MazaBishop Moore
4Gabrielle SassoHagerty High School
5Riani WattsBishop Moore

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Novice Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Sofia Haddadin and Sophia ScheinbergTrinity Preparatory School
2Nathan James and Valeria NeiraTrinity Preparatory School
3Anna Dlugasch and Kate SchwinnHoly Trinity Episcopal Academy

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Oratorical Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Delainey BarnettEdgewood Jr/Sr High School
2Zander SellersBishop Kenny High School
3Tyler JumppLake Brantley High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Varsity Combined Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jonah DownsTrinity Preparatory School
2Esly Villeda CastilloWildwood Middle High School
3Shekinah HenrietteColonial High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Varsity Dramatic Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Cali WilamowskiHoly Trinity Episcopal Academy
2Taina RiveraLake Brantley High School
3Peyton AlchTrinity Preparatory School
4Camila BarbosaHorizon High School
5Zoe PollmannHorizon High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Varsity Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace DeanHagerty High School
2Jacqueline CookTrinity Preparatory School
3Chantel NancePalm Bay High School
4Veronica BrownBuchholz High School
5Felipe SalamancaLake Nona High School
6makayla benjaminOlympia High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Varsity Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Aaron SinclairBishop Moore
2Dana RodriguezLake Nona High School
3Ashlan SmithLake Highland Prep
4Julianna CanamellaHagerty High School
5Katrina TiquiBishop Moore
6Antonio PizzaHagerty High School

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

Varsity Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1owen Deboer and Robert BaldorOlympia High School
2Benjamin Guettler and Gabriel Bennett TiquiBishop Moore
3Aidangelly Lezcano and Sophia Ives Bishop Moore
4Emmanuel Zheng and Hailey LinBuchholz High School
5Kristen Alvey and Nicole TurellyDr. Phillips High School
5Helena Martinez and Tynan TracyLake Highland Prep

Click here to return to the main NFCFL #1 @ Colonial page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2023 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42