Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Bellevue East Chieftain Invitational - Event results

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Duo Interp

PlaceCompetitor(s)Team
1Ian Maltas and Mary PinnellLincoln Southwest
2Tatum Johnson and Zoey MoserLincoln Southwest
3Ben Czapla and Tyler WalvoordLincoln Southwest
4Alex Suh and Andrew SuhMillard North
5Katherine Schmit and Madeline SchmitLincoln East
6Jorden Prettyman and Martin GarciaBellevue West

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace KleinMillard West
2Dejan ShakyaMillard North
3Parker SpeckMillard West
4Adonaia-Ambition PattersonBellevue West
5Vicky BongominMarian
6Noah FordMillard North

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellie WoodyLincoln East
2Reed HoferMillard West
3Dhruv SinghMillard North
4Nolan KrauseMillard North
5Jake GarlockMillard North
6Alecsis MoguilnerPapillion-LaVista

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Trevor GillLincoln Southwest
2Alex SuhMillard North
3Vaishnavi MenonMillard North
4Lahari RaminiMillard North
5Elaine WhetstineMillard North
6Anjali PullabhotlaMillard North

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Anika Kotaru, Anish Renukunta, George Varghese, Pratik Chaduvula and Vaishnavi MenonMillard North
2Carlie Villar, Ceci Eubanks, Katherine Schmit, Madeline Schmit and Truman ThompsonLincoln East
3Hunter Amos, James Curnyn, Katie Evans, Molly Davis and Sydney BruggemanMillard West
4Lucas Wang, Palak Singh, Sarah Troub, Siddu Gillella and Thomas WangMillard North

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Ian MaltasLincoln Southwest
2Noah FordMillard North
3Lucas WangMillard North
4Tatum JohnsonLincoln Southwest
5Ben CzaplaLincoln Southwest
6Grant HugelmanMillard North

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Emma JewellLincoln East
2Brooke WilczewskiMillard North
3Carlie VillarLincoln East
4Mary PinnellLincoln Southwest
5Kameron HeimesLincoln Southwest
6Anika KotaruMillard North

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Brooke WilczewskiMillard North
2Kameron HeimesLincoln Southwest
3Madeline SchmitLincoln East
4Audrey WilliamsBellevue West
5Jaeden StarlingBellevue West
6Aubrey AldagLincoln Southwest

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellie WoodyLincoln East
2Noah FordMillard North
3Lucas WangMillard North
4Ruike LiangMillard North
5Dejan ShakyaMillard North
6Nolan KrauseMillard North

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kameron HeimesLincoln Southwest
2Mary PinnellLincoln Southwest
3Ian MaltasLincoln Southwest
4Anika KotaruMillard North
5Anna KnopikLincoln Southwest

Click here to return to the main Bellevue East Chieftain Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
manage4