Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

FFL Varsity State - Event results

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Domestic Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Gus LanzCypress Bay High School
2Veronica BloombergNSU University School
3Bhrajit ThakurTrinity Preparatory School
4Emma PeredaNSU University School
5Ella MarshallNSU University School
6Ye ZhangC Leon King High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Roman AmentoWestern High School
2Abigail CanalejoAmerican Heritage at Broward
3Lilly NguyenTrinity Preparatory School
4Eric SingletonRoyal Palm Beach High School
5Kevin AhernAW Dreyfoos School of the Arts
6Maria TorrealbaCypress Bay High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kevin Ahern and Kyle AhernAW Dreyfoos School of the Arts
2Matthew Spenkuch and Parker HarrisonWest Broward High
3Adelina Marinello and Courtney MedwinAmerican Heritage at Broward
4Gianni Garcia and Salomon MitraniWest Broward High
5Emma McCabe and Olivia VassiliadesGulf Breeze High School
6Garrett duplicate Gouveia and Hannah WagnerPalm Beach Central High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Oliver LaczkoAmerican Heritage at Broward
2Danny JacksonRansom Everglades
3Conner SossomanWestern High School
4Saatvik KaulAmerican Heritage at Broward
5Roman AmentoWestern High School
6Alex SteelWest Broward High

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Aaron Sinclair Bishop Moore
2Madison ResnickAmerican Heritage Boca Delray
3Bailey BoukGulf Breeze High School
4Raquel PalacioWestern High School
5Carlos BricenoWestern High School
6Kyra AlstonTrinity Preparatory School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jenesis WilliamsCypress Bay High School
2Catherine Gomez-ThompsonAmerican Heritage at Broward
3Katherine OungAW Dreyfoos School of the Arts
4Jana KellyAmerican Heritage at Broward
5Matteo MauroGulf Breeze High School
6Tess SegalCypress Bay High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tristan WertanzlCypress Bay High School
2Juliette ReyesAmerican Heritage at Broward
3Marco MunozAW Dreyfoos School of the Arts
4Sinan KassimNSU University School
5Daniel KindLake Highland Prep
6Max SchakedLake Highland Prep

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Roberto SosaCardinal Gibbons High School
2Mariana ColicchioPembroke Pines Charter High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Cory WurtenbergerCypress Bay High School
2Jana KellyAmerican Heritage at Broward
3Maggie MesserGulf Breeze High School
4Matteo MauroGulf Breeze High School
5Mara VakninAW Dreyfoos School of the Arts
6Tess SegalCypress Bay High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna Farronay and Tyler KatzNorth Broward Preparatory School
2Aneesh Gogineni and Kumail ZaidiOak Hall High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia WilliamsMiramar HS
2Abigail CanalejoAmerican Heritage at Broward
3Kyle AhernAW Dreyfoos School of the Arts
4Eleni MercerJupiter High School
5Aileen FloresCypress Bay High School
6Samantha NguyenTrinity Preparatory School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Santiago Calderon and Sid PinnamaneniLake Highland Prep
2Anoosh Kumar and Max SteinerLake Highland Prep

Click here to return to the main FFL Varsity State page

Student Congress

PlaceCompetitor(s)Team
1Luca ZislinAmerican Heritage at Broward
2Jonathan BogenAmerican Heritage Boca Delray
3Melodie BarrauAW Dreyfoos School of the Arts
4Perry GilberdWestern High School
5David AllenWestern High School
6Matthew Fleischer Martin County High School

Click here to return to the main FFL Varsity State page

World Schools Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Guyberson Pierre, Miles Wang and Nirmit ChandanAW Dreyfoos School of the Arts
2Daniel Rivera, Ethan Tam, Graham Steen, Lacey Walls and Madeleine WesselSanta Fe High

Click here to return to the main FFL Varsity State page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
manage4