Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

North Branch Area High School Invitational - Event results

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Bryanna WiebeCambridge-Isanti
2Kilee GrossCambridge-Isanti
3Clare ColbergChisago Lakes
4Kyra HoffmanOgilvie
5Anika JylkaPine City
6Ashlyn CallisonZimmerman High School

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Miaya VolkmanNorth Branch
2Matthew MeisterMilaca
3Lydia LafeanChisago Lakes
4Josh ZelenyZimmerman High School
5Blake BeliveauZimmerman High School
6Ashlynn HauthZimmerman High School
6Ayaahna LyonsZimmerman High School

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaitlyn NelsonChisago Lakes
2Ceci GaleanoZimmerman High School
3Svea CarlsonMille Lacs
4Laney DicksonOgilvie
5Madi FergusonMilaca

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella Orvik and Rachel WatsonCambridge-Isanti
2Samantha Krieg and Sophia AndersonChisago Lakes
3Ava Lowman and Leslie BleessCambridge-Isanti
4Aria Shoemaker and Eli ShoemakerMilaca
5Maddie Dutcher and Shelby PlankHinckley Finlayson
6Liberty Eastlund and Taylor SmithCambridge-Isanti

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Evan WoodChisago Lakes
2Reilly SullivanChisago Lakes
3Olivia MelbyNorth Branch
4Abigail BartelOgilvie
5Charlie ZortmanCambridge-Isanti
6Matthew MastersonHinckley Finlayson

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Abigail BettendorfCambridge-Isanti
2Kayla BluhmChisago Lakes

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Dylan BeaverNorth Branch
2Cavin GevingCambridge-Isanti

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Joey KirkZimmerman High School
2Ashland PaulRush City
3Daniel DutcherHinckley Finlayson
4Maxx PattersonMille Lacs
5Theresa LenbergChisago Lakes
6Keve ZieglerOgilvie

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Layna HoffChisago Lakes
2Elayna GoeltlNorth Branch
3Icelynn HainesOgilvie
4Kara ConleyCambridge-Isanti
5Elijah AndersonCambridge-Isanti
6Liberty EastlundCambridge-Isanti

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Norah JudsonNorth Branch
2Cale NewmanNorth Branch
3Grace StoehrChisago Lakes
4Montgomery PontoOgilvie
5Briana ThoenyOgilvie
6Abby SchulteNorth Branch

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Maisie GartnerCambridge-Isanti
2Molly SiedleckiCambridge-Isanti
3Marissa RossowChisago Lakes
4Maya AadlandChisago Lakes
5Jashly MerkourisCambridge-Isanti
6Noah JacobsonMille Lacs

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Noah BitzOgilvie
2Shelby HeacockMilaca
3Madeline BrooksNorth Branch
4Callie HilyarZimmerman High School
5Shaylee KoenigMilaca
6Lily OylerMille Lacs

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Maggie WilleChisago Lakes
2Jenna AndersonCambridge-Isanti
3Jennifer DicksonMille Lacs
4Lauren SmartMille Lacs

Click here to return to the main North Branch Area High School Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw