Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Coal City Winter Break Invitational - Event results

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1David Allgood and Sam RizzoWheaton Warrenville South
2Nathan Frewen and Samantha BacharaDowners Grove South
3Emma Knudson and Kenzie PuckettMorris
4Faith Nelson and Gwen RoyleDowners Grove South
5Chloe Peacock and Dylan LudesCoal City
6Eli Fritz and Shana KellyCoal City
Fin.Halena Laven and Stella HoytHomewood-Flossmoor
Fin.Ezequiel Villanueva and Faith RaganMorris

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ryan RosignalDowners Grove South
2Ryleigh RobertsWheaton Warrenville South
3Stella HoytHomewood-Flossmoor
4Mary Clare FlahertyOswego H.S.
5Kenzie PuckettMorris
6Isabel GaussYorkville
Fin.Zoe Shores-NavataWheaton North

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Linnea BarronWheaton Warrenville South
2Aaron McIntyreHomewood-Flossmoor
3Tori BarsonWheaton Warrenville South
4Joshua BrayHomewood-Flossmoor
5Salvio BenoyDowners Grove South
6Elise KnudsonMorris
Fin.Ian TalleyMinooka

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Jo Stewart and Samantha WigginsDowners Grove South
2Holden Peterson and Marcos RodriguezWheaton North
3Andrew Fapp and Vinnie GroteYorkville
4Bryce Jewell and Jonathan MossellWilmington
5Eli Fritz and Izzy KostbadeCoal City
6Gwen Royle and Sydney RichardsonDowners Grove South
Fin.Benjamin Peden and Bryce StewartHomewood-Flossmoor

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ali MartinYorkville
2Megan FoxDowners Grove South
3Ryan RosignalDowners Grove South
4Brett GniadekWheaton Warrenville South
5Izzy KostbadeCoal City
6Anna KozialYorkville
Fin.Elise KnudsonMorris

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Genevieve GoetzWheaton Warrenville South
2Patrick SlaterMinooka
3Savannah SmithMahomet-Seymour
4Davin UlmerHomewood-Flossmoor
5Megan FoxDowners Grove South
6Matthew HurtadoWheaton Warrenville South

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Samantha WigginsDowners Grove South
2Sofia BestMorris
3Olivia MikelsonOswego H.S.
4Sophia JedziniakYorkville
5Maxwell DuffyMorris
6Joy DudleyMorris
Fin.Abigail BarsonWheaton Warrenville South

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Diamond CarringtonHomewood-Flossmoor
2Sofia BestMorris
3Kassem OssmanDowners Grove South
4Lauren BoundsMorris
5Maija FlanneryDowners Grove South
6Bridget O'TooleOswego H.S.
Fin.Emily LupiOswego H.S.

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrew FappYorkville
2Sydney RichardsonDowners Grove South
3Layla LaNierHomewood-Flossmoor
4Mia ArchosWheaton Warrenville South
5Vinny SantosWheaton Warrenville South
6Liam EberMorris

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Tessa BrummelMorris
2Sabira HassanMinooka
3Juliana ConyerDowners Grove South
4Brianna EdenburnWheaton Warrenville South
5Alaina GatesMorris
6Hannah JulianWheaton North

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Abbie LinhardtWheaton Warrenville South
2Ezequiel VillanuevaMorris
3Samantha BacharaDowners Grove South
3Josh BridgesHomewood-Flossmoor
3Tessa BrummelMorris
6Catherine HewawissaDowners Grove South

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Lauren BoundsMorris
2Aaron McIntyreHomewood-Flossmoor
3Dylan LudesCoal City
4Jacob PurdueWheaton Warrenville South
5Hannah McGheeMorris
6Jayla WattsHomewood-Flossmoor
Fin.Zoey DensonJoliet Central

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tori TrevinoOswego H.S.
2Faith NelsonDowners Grove South
3Zoey DensonJoliet Central
4Mallorie PfauchtWheaton Warrenville South
5Vinnie GroteYorkville
6Savannah SmithMahomet-Seymour
Fin.Jayla WattsHomewood-Flossmoor

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Genevieve GoetzWheaton Warrenville South
2Chloe KnollenbergPlainfield Central
3Alisia TeneqexhiWheaton Warrenville South
4Catherine HewawissaDowners Grove South
4Sabrina CrowleyDowners Grove South
4Jake KellerYorkville
Fin.Haven PerdomoMorris

Click here to return to the main Coal City Winter Break Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw