Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

TDL #4 - Event results

Click here to return to the main TDL #4 page

Elementary II Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Iker Alvarez and Rayyan NasirEllen Ochoa Elementary
2Hatziri Diaz and Kodi FriersonBoevers Elementary
3Anthony Morales and Dylan RamosEllen Ochoa Elementary
4Anayia Flores and Emmanuel BambokileRosa Parks Elementary School
5Aurelia Knight and McKinley KoscielniakJenks East Elementary School
6Kate Davis and Lily JohnsonJenks East Elementary School

Click here to return to the main TDL #4 page

Elementary Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Ayanna Stewart and Marlo MatinMayo Demonstration School
2Aiden Asher and Judah RutledgeMayo Demonstration School
3America Gonzalez and Athea FernandoWalt Disney Elementary School
4Henry Baxter and Jasper SlackMayo Demonstration School
5Kyler Parson and Victor TijerinOwen Elementary School
6Serenity Holmes and Trinity JenkinsWalt Disney Elementary School

Click here to return to the main TDL #4 page

HS Novice Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Elijah Hancock and Keila DiazTulsa Honor Academy
2Janet Aburto and Kristan SolizMcLain High School
3Brayden Forrester and Brody BaugherCharles Page High School
4Jonathan Puente and Monserrat Aguirre-Diaz Tulsa Honor Academy
5Justin Whitlock and Matthew ReynoldsDaniel Webster High School
6Nickolas Ludolph and Tereyon HowardTulsa Honor Academy

Click here to return to the main TDL #4 page

Middle Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylen McLaurin and Susanna Argueta-AcostaUnion
2Leslie Cardiel and Sydney GebhardtUnion
3Bella Warren and Mang SumUnion
4Charlotte Ziegenbein and Gloria SheltonUnion
5Alexandra Raglin and Mia VallesUnion
6Cameron Bresciano and Elliot CoverUnion

Click here to return to the main TDL #4 page

MS-Novice Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1AUGUSTINE SINNETT and RUDY STEPHENSThomas Edison Preparatory High School
2Leo Jones and Michael WallaceWill Rogers Junior High School
3Aryanna Gilbertson and Rachel AvendanoDaniel Webster Middle School
4JACKSON BALLINGER and LAURYN SAMPLEThomas Edison Preparatory High School
5Emilee Weavel and Hadessah SheltonWill Rogers Junior High School
6Aarone Smith and Brandy BadilloWill Rogers Junior High School

Click here to return to the main TDL #4 page

Varsity Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Jamaica Reed and Jimmy WeatherlyWill Rogers High School
2Makayla Crownover and Tekah MoralesCharles Page High School
3Gavin Baxter and Justin AichCharles Page High School
4Kathalena Avendano and Sarah RobinsonDaniel Webster High School
5Ethan Gibbs and Nzinga CollinsWill Rogers High School
6Heaven Gammill and Mark DalrympleDaniel Webster High School

Click here to return to the main TDL #4 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw