Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District C1-5 (West Holt) - Event results

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Brittany Sup and Katelyn CurryBoone Central
2Campbell Snodgrass and Meg AndersonWest Point-Beemer
3Emma Lordemann and Riley LordemannBoone Central
4Anneka Furstenau and Nate DeckerElkhorn Valley
5Natalie Long and Presley WolfBattle Creek
6Aubrei Clouse and Samantha CoffinWest Holt

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Lana TillmanBattle Creek
2Drew MartinWest Holt
3William HarringtonNorfolk Catholic
4Audra GrothBoone Central
5Gavin OlsonBattle Creek
6Dayna SharpBoone Central

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Collin StiggeWest Point-Beemer
2Jacob DominguezWest Point-Beemer
3Taylor BeiermanBoone Central
4William HarringtonNorfolk Catholic
5Zion BaierBattle Creek
6Anneka FurstenauElkhorn Valley

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Taylor BeiermanBoone Central
2Aubrey KmentStanton
3Sidney BurkinshawWest Holt
4Jaiden ErtznerBattle Creek
5Claire StutzmanWest Point-Beemer
6Madison KratzWest Holt

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Eloise Martinez, Emma Lordemann, Madison Gompert, Myranda Nelson and Nathan DevineBoone Central
2Brooke Brengelman, Edwin Naranjo, Josh Erickson, Riley Lordemann and Sydney SpanglerBoone Central
3Abigail Thiele, Carter Gotschall, Mary Hamilton, Nate Cambras and Sidney BurkinshawWest Holt
4Braxton Merlenbach, Bria Blevins, Brody Maurer, Natalie Long and Presley WolfBattle Creek
5Adley Seifert, Gavin Olson, Kolby Kummer and Tristan RayBattle Creek
6Autumn Smith, Mazzy Kuchar and Raelynn BrummelsElkhorn Valley

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Mary HamiltonWest Holt
2Presley WolfBattle Creek
3Katelyn CurryBoone Central
4Teagan ButterfieldWest Holt
5Meg AndersonWest Point-Beemer
6Myranda NelsonBoone Central

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Abigail ThieleWest Holt
2Bella MeyerBoone Central
3Braxton MerlenbachBattle Creek
4Emma LordemannBoone Central
5Jo MoyerWest Point-Beemer
6Iris SanchezWest Holt

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Bella MeyerBoone Central
2Jordan PatzelBoone Central
3Jaiden ErtznerBattle Creek
4Brynn SchmidtBattle Creek
5Madysen KramerWest Holt
6Miranda HeadleyNorfolk Catholic

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Taylor BeiermanBoone Central
2Landon WeinandtBattle Creek
3Lily VogelWest Holt
4Josh EricksonBoone Central
5Jo MoyerWest Point-Beemer
6Brittany BorchersBattle Creek

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

C1-5 Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Bella MeyerBoone Central
2Jordan PatzelBoone Central
3Leah TillmanBattle Creek
4Emma QualsetElkhorn Valley
5Macey MooreBattle Creek
6David RodriguezLutheran High Northeast

Click here to return to the main NSAA District C1-5 (West Holt) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND07 DI101