Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 - Event results

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tanmay ChandraOak Hall School
2Kiana MolinaSamuel W Wolfson High School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Aidan FreundOak Hall School
2Tyler WhitleySamuel W Wolfson High School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jennifer MartocciFleming Island
2Tanmay ChandraOak Hall School
3Micah LynnFleming Island
4Sarah JensenFleming Island
5Kaley ColterFleming Island
6Kiana MolinaSamuel W Wolfson High School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Just Talk

PlaceCompetitor(s)Team
1Ostheimer, NicholasMS A.D. Henderson University School
2Makayla GilliamKanapaha Middle School
3Ali WilliamsKanapaha Middle School
4Kaylee YokomiKanapaha Middle School
5Alyssa HabermanKanapaha Middle School
6Victoria TruccoKanapaha Middle School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Robert TrinnearFletcher Middle Competitive Speech and Debate Team
2Ava CampbellFletcher Middle Competitive Speech and Debate Team
2Makayla GilliamKanapaha Middle School
4Alyssa HabermanKanapaha Middle School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Ria PatelOak Hall School
2Jordyn HamiltonSamuel W Wolfson High School
3Chantelle MerrittFletcher Middle Competitive Speech and Debate Team
4Kaylee YokomiKanapaha Middle School
5Joel McKeeSamuel W Wolfson High School
6Autumn HaggardFletcher Middle Competitive Speech and Debate Team

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Caelan GilbertFletcher Middle Competitive Speech and Debate Team
2Jennifer MartocciFleming Island
3Austin BroomOak Hall School
4Makayla GilliamKanapaha Middle School
5Virginia DriscollSamuel W Wolfson High School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Jenna PoppelOak Hall School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Elle Storoe and Megan WhittelOak Hall School
2Elijah Alex Switt and Haobai ChenOak Hall School
3Lexie Kade and Victoria TruccoKanapaha Middle School
4Kit Irwin and Nicolet PetrovicKanapaha Middle School

Click here to return to the main Northeast Florida Civics & Debate Initiative #2 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw