Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament - Event results

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Congressional Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Pratham ParmarCherry Creek
1Kristen KonkothCherry Creek
1Shrihari AsokanGrandview
2Rudra GoelGrandview
2Emma NicotraRegis
2Sofia RiveraRegis
3Gabrielle HooperCastle View
3Mirabai HerzCherry Creek
3Srinivas ArunCherry Creek
4Abigail DouglasCherry Creek
4Doaa ZarooqCherry Creek
4Mallory KamberosMountain Vista High School
5Annika HorneCastle View
5Akshita BisoyiCherry Creek
5Callen PatelRegis
6Satori McCormickCastle View
6Karthikeya KasaCherry Creek
6Wyatt CarrDenver School of the Arts
Fin.Luke MillerCastle View
Fin.Cathryn ChurchMountain Vista High School
Fin.Arjun BharadwajMountain Vista High School
Fin.Shiven SaxenaCherry Creek
Fin.Lauren CampbellGrandview
Fin.Mathew KochevarRock Canyon High School
Fin.Alex WellsCastle View
Fin.Gavin MitchellCherokee Trail
Fin.Nathan SonCherry Creek
Fin.Ayan VaishnavCherry Creek
Fin.Rithvik IjjuCherry Creek
Fin.Srilekha SiddarthaCherry Creek
Fin.Ryder WhippermanCherry Creek
Fin.Sienna BalltripEaglecrest
Fin.Zane MaestasRegis

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Cross-Examination Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Shreya Rajan and Sneha SangameswaranCherokee Trail
2Lily McGovern and Maliyah PetersRegis

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kara SuhrMountain Vista High School
2Michael ThompsonMullen High School
3 Laina de ZoetenGeorge Washington
4Haley RossCherry Creek

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Brandon Searle and Reed JacobsDenver School of the Arts
2Asmitha Muthukumar and Haarika DonepudiRock Canyon High School
3Giana Durst and Tito MartinezSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Julieta SolisSTRIVE Prep RISE
2Blake BuchananSTRIVE Prep RISE
3Kylie KlimekRock Canyon High School
4Anthony GodinaSTRIVE Prep RISE
5Christal BerryEaglecrest
6Amanda BartholioCastle View

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Olivia TellerMountain Vista High School
1Mallory KamberosMountain Vista High School
3Alexander Hernandez-GonzalezSTRIVE Prep RISE
4Delia AbilaCastle View
5Aradhana RameshRock Canyon High School
6Amelia RockersMullen High School
Fin.Ava FrommellDenver School of the Arts
Fin.Kimberly PankratzArvada West High School
Fin.Maggie BaughmanMullen High School
Fin.Cole WhittinghamChaparral
Fin.Isaac PrinceCherokee Trail
Fin.Bella SimonesHayden High School
Fin.Liam LawrenceMullen High School
Fin.Litzi Romo-PasillasSTRIVE Prep RISE
Fin.Rocco Gonzales CisnerosMullen High School

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Habiba SamirGrandview
2Joel WattersonGeorge Washington
3Nick TherouxRegis
4Keelan HuCherry Creek

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Lincoln-Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Sophia LovatoCastle View
1Diya PingaliCherry Creek
1Hannah SimonCherry Creek
1Will HabyGeorge Washington
1Mihika DevireddyGrandview
1Maudie StroudRock Canyon High School
1Bhavya SurapaneniRock Canyon High School
Fin.Max Evans BeanChaparral
Fin.Katelyn MonsonCherry Creek
Fin.Owen ChristCherry Creek
Fin. Samuel AsefawGeorge Washington
Fin.Jackson BitzerGeorge Washington
Fin.Sumnima RaiGrandview
Fin.Taryn PetriMullen High School
Fin.Kaitlyn McGurranRock Canyon High School
Fin.Marley DelaneyCastle View
Fin.Braden SheasbyCastle View
Fin.Tristan PriceCastle View
Fin.Regan JohnstonCastle View
Fin.Clarise LeggDenver School of the Arts
Fin.Yoseph EsayasEaglecrest
Fin.My HuynhGrandview
Fin.Dakota Rein MundenHayden High School
Fin.Andrisen EckmanMullen High School
Fin.Ayanna CudennecRock Canyon High School
Fin.Aditi JegannathRock Canyon High School
Fin.Makenzie SprolesArvada West High School
Fin.Daniel SawakedArvada West High School
Fin.Carter HamiltonChaparral
Fin.Ishita AgrawalCherry Creek
Fin.Maheen MalikGrandview

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

National Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ethan SingletonCherokee Trail
2Athena VimalMountain Vista High School
3Max ObrechtMullen High School
4Alex TherouxRegis
5Owen Duffy George Washington
6Ethan JaniGeorge Washington
Fin.Ezra Caplan George Washington
Fin.Ashok VasanGeorge Washington
Fin.Sophia fabianGeorge Washington
Fin.Lillian TempletonDSST: Conservatory Green HS
Fin. Nika Ipakchi-SaiyGeorge Washington
Fin.Calvin StoneGeorge Washington

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Mae LevittGeorge Washington
2Snigdha KumarCherokee Trail
3Maya KiteiDenver South
4Ayushma DhungelSTRIVE Prep RISE
5Jaden HuynhArvada West High School
6Kenzie ChesserMountain Vista High School
Fin.Iva HalachevaEagle Valley High School
Fin.Kahari Wilbon WilliamsCherokee Trail
Fin.Ava SchiefereckeChaparral
Fin.Yesenia GuevaraSTRIVE Prep RISE
Fin.Ellie PerakGeorge Washington
Fin.Rewa RaizadaRock Canyon High School
Fin.Sarah MuhrMullen High School
Fin.Serenity ClaryCherokee Trail
Fin.Olivia GillardGeorge Washington
Fin.Denisse Gonzalez-MarquezSTRIVE Prep RISE
Fin.Suhani AgarwalCherry Creek
Fin.Rachel HiltyRegis
Fin.Sydney LivingstonEaglecrest
Fin.Selby DavenportGeorge Washington
Fin.Jacob NearingMullen High School

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna StatonRegis
2Eliud JimenezSTRIVE Prep RISE
3Emelyn SolisSTRIVE Prep RISE
4Sophie HermannRegis

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ariana Nungaray-AriasSTRIVE Prep RISE
2Ariana LinhardtMullen High School
3Allie PallottaRegis
4Alexander Hernandez-GonzalezSTRIVE Prep RISE

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Daniel Wheatley and Tom SnyderCherry Creek
1Gia Vasconcellos and Skye O'TooleDenver School of the Arts
1 Noah Zemel and Sawyer BernardGeorge Washington
1Angela Wong and Ella BarrettGrandview
5Ashlynn Bannister and Keira PriceCastle View
5Mary Pham and Ryleigh ThompsonCherokee Trail
5Adarsh Boddeda and Max OuyangCherry Creek
5Alba Wilson-Axpe and Drake VogelpohlCherry Creek
5Anna Roush and Lily SturhahnDenver South
5Joshua Whitmire and Liam ShannonDSST Byers High School
5Benjamin Taylor and Philip SzeremetaDSST: Conservatory Green HS
5Aditi Avinash and Annie GaoRock Canyon High School
Fin.Addison Page and Jessica HickeyArvada West High School
Fin.Rebecca Powers and Valarie JohnsonArvada West High School
Fin.Jake Trussler and Nick TrusslerCherry Creek
Fin.Benjamin Holland and Halle GuberGeorge Washington
Fin.Jameson Daly and Ryan MehrGeorge Washington
Fin.Henry Dole and Maxwell HopkinsGeorge Washington
Fin.Emma Girard and Isabella PerrinGrandview
Fin.Erika Danzer and Zoe BuistRegis
Fin.Ben Chin and Jake RusakevichCherry Creek
Fin.Dayton Schroeder and Yitbarek DawitDSST: Conservatory Green HS
Fin.Madeline Penning and Savannah HopkinsMullen High School
Fin.Noah Bearden and Sawyer FrischWindsor Schools

Click here to return to the main Great Pumpkin Colorado NSDA Novice Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
manage4