Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

DeKalb Corn Classic 2020 - Event results

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Amber Morton and Julia UrgelloDowners Grove South
2Gianna Caponigro and Maija FlanneryDowners Grove South
3Faria Qureshi and Fatima IqbalCollege Preparatory School of America
4Jumanah Ghosheh and Mya HernandezReavis
5Huda Fatima and Sheza ShahCollege Preparatory School of America

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jenna JazayerliHinsdale Central
2Emma LeakHomewood-Flossmoor
3Maryam AlaaniStagg
4Margaret BushWheaton Warrenville South
5Kiran GitzlaffHinsdale Central
6Bilal ChohanCollege Preparatory School of America

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Eric SeppanenHinsdale Central
2Ayaan AhmedCollege Preparatory School of America
3Gavin RemhofByron
4Ewin GeorgeSchaumburg H.S.
5Abdallah HasanReavis
6Fatima IqbalCollege Preparatory School of America

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace Boostrom and Remington CollinsRock Falls
2Lexey Wiggins and Vint HarrisDowners Grove South
3Alana Blangiardo and Fuad ZughayerReavis
4Abigail Komperda and James MichalikReavis
5Addison Stewart and Mateo HughesRochelle
6Mudassir Ansari and Mujtaba SaeedCollege Preparatory School of America

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Audrey JayneDowners Grove South
2Jackie VogelHinsdale Central
3Mia ArchosWheaton Warrenville South
4Kiran GitzlaffHinsdale Central
5Logan MeliaHinsdale Central
6Connor SmythersSalem High School

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Saanvi SethiHinsdale Central
2Ayaan AhmedCollege Preparatory School of America
3Mignot GrumEisenhower
4Meida KuzminskasDowners Grove South
5Fuad ZughayerReavis
6Madison RossCrystal Lake South

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Lauren ProbyHomewood-Flossmoor
2Meg NortenCrystal Lake South
3Sullivan MatthysHomewood-Flossmoor
4Molly WillisPrairie Ridge
5Theresa GoodmanWillowbrook
6Lia GalindoWillowbrook

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Vandana SivakumarHinsdale Central
2Anna KinnasHinsdale Central
3Sarah FaustinoStagg
4Nahla MokkathDowners Grove South
5Naomi YongDowners Grove South
6Blessing CoranezDeKalb

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Quinn StrombergHinsdale Central
2Caroline WalshHinsdale Central
3Emmet ConawayHomewood-Flossmoor
4Marchello BerlinWillowbrook
5Scott ConleyDowners Grove South
6Mike RockByron

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Ryan LongSalem High School
2Anjali JejurikarHinsdale Central
3Evie HullWheaton Warrenville South
4Narin KimSchaumburg H.S.
5Sabrina CrowleyDowners Grove South

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Lilah HansonLarkin
2Sabrina CrowleyDowners Grove South
3Ella GraebHinsdale Central
4Inessa EverettSalem High School
5Samuel Kissi-BaahDowners Grove South
6Valentino OkaforHomewood-Flossmoor

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Leah BradleyHinsdale Central
2Esees KomalSchaumburg H.S.
3Anna KinnasHinsdale Central
4Alexandra BrionesEisenhower
5Maija FlanneryDowners Grove South
6Cadence FungWheaton Warrenville South

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Claudie MillerDeKalb
2Faria QureshiCollege Preparatory School of America
3Izabella NievesEisenhower
4Naina KapurHinsdale Central
5Blessing CoranezDeKalb
6Ava DeyoungStagg
Fin.Jovian PhamGalena H.S.

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Leah BradleyHinsdale Central
2Mara HaiducDowners Grove South
3Olivia HowardEisenhower
4Malena CoanThomas Jefferson High School - Rockford
5Ahmed IqbalCollege Preparatory School of America
6Mark VanaReavis

Click here to return to the main DeKalb Corn Classic 2020 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw