Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Minuteman Activities Conference Speech - Event results

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Gunnar Oleson and Luke KastenPotter-Dix High School
2Matthew Applegate and TruLee WhiteBayard High School
3Kendall Nielsen and McKynna DeedsPotter-Dix High School
4Hadassah Grubbs and Kairyn MillerBanner County High School Speech
5Hannah Vath and Katy JonesLeyton High School
6CJ Cabela and Ella NingenCreek Valley High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kyla RamseyPotter-Dix High School
2Josh KastenPotter-Dix High School
3Zach MasonGarden County High School
5Lauryn StanleySouth Platte High School
6Amber KastenSouth Platte High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Logan BartlingLeyton High School
2Mallory ZornGarden County High School
3Mariah KoenenSouth Platte High School
4Jayden ShoemakerPotter-Dix High School
5Hunter MillerBayard High School
6Noah WallaceGarden County High School
Fin.Josh KastenPotter-Dix High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Zach RotertPotter-Dix High School
2Dash RichardsSouth Platte High School
3Gunnar OlesonPotter-Dix High School
4Olivia BeauchampGarden County High School
5Matthew ApplegateBayard High School
6Mycala JonesBanner County High School Speech

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Cortney HoltLeyton High School
2Holden SyversonLeyton High School
3Ana ManningPotter-Dix High School
4Kyla RamseyPotter-Dix High School
5Mallory ZornGarden County High School
6Zach MasonGarden County High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Cortney Holt, Hannah Vath, Holden Syverson and Katy JonesLeyton High School
2Ana Manning, Jayden Shoemaker, Kyla Ramsey, Mary Kasten and McKynna DeedsPotter-Dix High School
3Gunnar Oleson, Kendall Nielsen, Luke Kasten and Zach RotertPotter-Dix High School
4Emily Levick, Jordon Underwood, Kaylee Leach, McKenna Krueger and Olivia BeauchampGarden County High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kendall NielsenPotter-Dix High School
2Shayley NordykeSouth Platte High School
3Zach MasonGarden County High School
4Mary KastenPotter-Dix High School
5Noah WallaceGarden County High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Jena SpadyGarden County High School
2Paige BrownSouth Platte High School
3Ana ManningPotter-Dix High School
4Katy JonesLeyton High School
5Megan CawleyBayard High School
6McKynna DeedsPotter-Dix High School
Fin.Aliyah LeopoldGarden County High School
Fin.Shayley NordykeSouth Platte High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah VathLeyton High School
2Haily KoenenSouth Platte High School
3Paige BrownSouth Platte High School
4Jena SpadyGarden County High School
5Jayden ShoemakerPotter-Dix High School
6TruLee WhiteBayard High School

Click here to return to the main Minuteman Activities Conference Speech page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw