Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District D1-3 (Wausa) - Event results

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexander Heiman and Tyson JunckRandolph
2Kaden Polt and Riley WagnerOsmond
3Cole Story and Tyler BaueWausa
4Abrielle Nelson and Darla NelsonWausa
5Allie Aschoff and Connor vonRentzellOsmond
6April Folkers and Trystan HeimesWynot

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Austin VinsonOsmond
2Tyson JunckRandolph
3Trey McQuayWausa
4Holden MerkelWynot
5Emily KleinschmitWausa
6Nathan BuskerEmerson-Hubbard High School
Fin.Olivia HolzNiobrara

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Joe JohnsonWausa
2Brandon KristensenWausa
3Grace KucharBloomfield
4Anton FeyerhermRandolph
5Blake ByerlyBloomfield
6Yesenia DeAndaNiobrara

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Leah BloomquistWausa
2Kenzie vonRentzellOsmond
3Ali LundbergWausa
4Jaiden JohnsonBloomfield
5Isabelle HeimesWynot
6Hannah KellerRock County High School

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Abrielle Nelson, Cole Story, Leah Bloomquist, Trey McQuay and Tyler BaueWausa
2Allie Aschoff, Connor vonRentzell, Erica Heiman, Kaden Polt and Riley WagnerOsmond
3April Folkers, Colin Wieseler, Jack Kuchta, Peyton Wieseler and Trystan HeimesWynot
4Brooke Kumm, Holly Johnson, Kilee Thorell and Reghan BloomquistWausa
5Charlie Schroeder, Chase Schroeder, Garrett Lange, Isabelle Heimes and Jayde PickWynot
6Ashley Parks, Emily Parks, Harley Stark and Olivia HolzNiobrara

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaden PoltOsmond
2Tyson JunckRandolph
3Cory SchumacherWausa
4Brandon RempferWynot
5Darla NelsonWausa
6Arleigh DavisBloomfield

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Riley WagnerOsmond
2Alexander HeimanRandolph
3Lauren PinkelmanBloomfield
4Emelie JohnsonBloomfield
5Kilee ThorellWausa
6Erica HeimanOsmond

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyler BaueWausa
2Alexander HeimanRandolph
3Connor vonRentzellOsmond
4Brooke KummWausa
5Allie AschoffOsmond
6Hannah DodgeWynot

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

D1-3 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Claire KummWausa
2Emily WoockmanWausa
3Kenzie vonRentzellOsmond
4Kyra AnthonyRock County High School
5Katie KuhlmanBloomfield

Click here to return to the main NSAA District D1-3 (Wausa) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw