Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Hawken Tournament - Event results

Click here to return to the main Hawken Tournament page

2-Person Policy Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Nikhil Subhas and Sasha TurnerHawken School
2Sarah Liao and Viresh MittalSolon

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Congressional Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Esther LingLaurel School
2Patrick AndersVermilion
3Breck DuPaulHawken School
4Neal PannalaRevere HS
5Eshan HaqSolon
6Luke PetersonGilmour Academy
Fin.Tyler BurkholderPerry
Fin.Sudhiksha RameshSolon
Fin.Isabella LanePerry
Fin.Aparna SrikanthSolon
Fin.Saumya SharmaRevere HS
Fin.Anish ChandranRevere HS
Fin.Shyla MudundiSolon
Fin.Hayden FrazeePerry
Fin.Arya DeshpandeSolon
Fin.Mehak SankhlaSolon

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kartika MohtaSolon
2Rudra PanditSolon
3Myiesha AlamSolon
4Eden TruaxKenston
5Riya VermaSolon
6Aaryaa MoreSolon

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Susan NoceGilmour Academy
2Amritha KishanSolon
3Valicia PetermanGlenOak
4Anoushka DubeySolon
5Katie DeverGlenOak
6Jaylin MarottaBerea-Midpark

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Roman Shaheen and Zach GemmaGlenOak
2Aashrita Kolli and Yiyao DuSolon
2Amy Duan and Phoebe ShiSolon
4Evelina Glusauskas and Yuvha KarthikeyanSolon

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ahalya PandianSolon
2Kaelyn FoleyBrecksville Broadview Heights
3Chahak GuptaSolon
4Maahi BandiSolon
5Mary Abigail FitzLaurel School
6Karis SungBrecksville Broadview Heights

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Josie LiaoSolon
2Maya NayarSolon
3Nicole SamalaLaurel School
4Josh JacobGlenOak
5Sneha NayakSolon
6Adeela AlamSolon

Click here to return to the main Hawken Tournament page

International Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Piyush ChitnisSolon
2Sairam PanthamSolon
3Owen SchwartzPerry
4Stephen FrankWhitmer
5Chloe LengHawken School
6Prajval KesireddySolon

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Lincoln Douglas Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Max ZukermanSolon
2Kaitlyn ErnstLaurel School
3Ethan MillerPerry
4Arveen AlaeddiniUniversity School
5Maggie ChenLaurel School
6Ella JewellKenston
Fin.Manan RainaHawken School

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Joshua RussmanSolon
2Alexis ChoiSolon
3Mugdha PatilSolon
4Elizabeth ChenBerea-Midpark
5Angela SunSolon
6Madie MalbasaLaurel School

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaden JonesUniversity School
2Jack SpiessWhitmer
3Elianna GamboaBrecksville Broadview Heights
4Zoe ElmoreGlenOak
5Bria RedmonGilmour Academy
6Erik LiSolon

Click here to return to the main Hawken Tournament page

Public Forum Debate

PlaceCompetitor(s)Team
1Brooke Lieser and Luke WagnerPerry
2Gauri Gandhi and Neha SanganiHathaway Brown
3Bradley Mull and Caris LantzGlenOak
4Aakarsh Garg and Victoria DaiSolon
5Oliver Posner and Sam MathewsUniversity School
6Jack Gips and Liam RatcliffeChagrin Falls

Click here to return to the main Hawken Tournament page

United States Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Dev AhujaSolon
2Vikram SundaramSolon
3Ella WitalecLaurel School
4Zoe DavalaPerry
5Rachel GortneyGlenOak
6Areesha NoumanHathaway Brown

Click here to return to the main Hawken Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND08 DI102