Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

The Ocelotl - Event results

Click here to return to the main The Ocelotl page

Congress (Friday)

PlaceCompetitor(s)Team
1Scout ChomasDenver East
1Sachin HansenGeorge Washington
1Ellyott SiffringResurrection Christian School
2Toby PennerDenver East
2Irene KimDenver School of the Arts
2Ryann SiffringResurrection Christian School
2Elliott KaganerSmoky Hill High School
3Mykie KamberosMountain Vista High School
3Emma NicotraRegis
4Braeden KiefferMountain Vista High School
4Callen PatelRegis
4Tram NguyenSMART Speech & Debate
5Gwyn KingryResurrection Christian School
5Fores SolorioRISE High School
5Anderson FloresSmoky Hill High School
6Mark D ThompsonDenver School of the Arts
6Olivia ShultsGolden
6Arjun BharadwajMountain Vista High School

Click here to return to the main The Ocelotl page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sarah SamalCherokee Trail
2Ainsley BartonCherry Creek
3Anna-Maria OwenGeorge Washington
4Brianna ValleRISE High School
5Kai PeggBrighton Speech and Debate
6Leonardo SanchezSMART Speech & Debate

Click here to return to the main The Ocelotl page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Elias Goss and Elijah GossDenver East
2LJ Neal and Thomas OkineRISE High School
3Devra Caplan and Gabriela FoxGeorge Washington
4Isabelle Glasspoole and Zoey HaoCherry Creek
5Jacqueline Adkins and Mina DoebeleGeorge Washington
6Emerson Kerver and Tatum LezotteGeorge Washington
Fin.Anwyl Gutierrez-Trujillo and Jayden BlackmoreSmoky Hill High School

Click here to return to the main The Ocelotl page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Rae TatelDenver East
2Cole CarnesResurrection Christian School
3Collin CorkillCherry Creek
4Gyasi CetshwayoOverland Blazers
5Srinivas ArunCherry Creek
6Braeden KiefferMountain Vista High School

Click here to return to the main The Ocelotl page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Maelin RennemeyerResurrection Christian School
2Mykie KamberosMountain Vista High School
3Emile NdikumRegis
4Coleman MastersonSmoky Hill High School
5Joanne LivadariuRegis
6James FerraroRegis

Click here to return to the main The Ocelotl page

Impromptu

PlaceCompetitor(s)Team
1Mykie KamberosMountain Vista High School
2Denisse Gonzalez-MarquezRISE High School
3Collin CorkillCherry Creek
4Doaa ZarooqCherry Creek
5Rae TatelDenver East
6Tram NguyenSMART Speech & Debate
Fin.Ryann SiffringResurrection Christian School

Click here to return to the main The Ocelotl page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Denisse Gonzalez-MarquezRISE High School
2Victoria Nungaray-AriasRISE High School
3Mykie KamberosMountain Vista High School
4Tram NguyenSMART Speech & Debate
5Trace OrlandoResurrection Christian School
6Ryann SiffringResurrection Christian School

Click here to return to the main The Ocelotl page

Lincoln Douglas

PlaceCompetitor(s)Team
1Astrid FabinskiGolden
2Henry GloegeDenver School of the Arts
3Finn HearneDenver School of the Arts
4Evelyn GarringtonDenver School of the Arts
5Swagat BeheraCherokee Trail
6Annelise GavaghanCherry Creek

Click here to return to the main The Ocelotl page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Ivan LevittGeorge Washington
2Emerson KerverGeorge Washington
3Trevor LimResurrection Christian School
4Avery OxtonRegis
5Maya GoldbergDenver School of the Arts
6Sophie WohlGeorge Washington

Click here to return to the main The Ocelotl page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Zeca PockrossDenver East
2Kiah BristowRISE High School
3Alli TollinCherry Creek
4Hana KebedeOverland Blazers
5Oakley ThomasGeorge Washington
6Quinn OtteleDenver School of the Arts

Click here to return to the main The Ocelotl page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Cole CarnesResurrection Christian School
2Victoria Nungaray-AriasRISE High School
3Maddie SolomonCherry Creek
4Evelia ChavezSMART Speech & Debate
5Adan RoySmoky Hill High School
6Leonardo SanchezSMART Speech & Debate

Click here to return to the main The Ocelotl page

Public Forum

PlaceCompetitor(s)Team
1Camilo Ayadi and Mark D ThompsonDenver School of the Arts
2Trayton Copen and Valentina Desiderio RodriguezCherokee Trail
3Garrett Mugford and Melina CollierDenver East
4Atticus Fretz and Margot KleinDenver School of the Arts
5Maliyah Peters and Zane MaestasRegis
6Carter Jensen and Dante HawkinsSmoky Hill High School

Click here to return to the main The Ocelotl page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42