Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Kasson-Mantorville - Event results

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Anikka BjornsonHayfield
2Sarah ZiebarthLake City
3Peter BadciongCotter Schools
4Anthony ManderfeldMedford
5Aidan CarlsonCotter Schools
6Isabelle BumpKenyon-Wanamingo
Fin.Luke BroghammerCotter Schools
Fin.Naoto Litchblau-TepleyLake City
Fin.Hannah BreaultHayfield
Fin.Laura DeVilbissByron
Fin.Seongmin (Edward) ZhangCotter Schools
Fin.Simon BoyumRochester Century
Fin.Alexis EggenbergerLake City
Fin.Katrina SortlandZumbrota-Mazeppa

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Brandon SislerMedford
2Kaylin HansonMedford
3Paetyn StadlerHayfield
4Hailey BiesanzCotter Schools
5Alex HolmgrenLake City
6Aaron AndersonByron
Fin.Logan JohnsonChatfield
Fin.Hannah KnudsonHayfield
Fin.Emma CorbinMedford
Fin.Martin (Minje) KimCotter Schools
Fin.Kelsey WalockMedford
Fin.Dongshi (Leo) ZhangCotter Schools
Fin.Sarah BowerRochester Lourdes
Fin.Reema MohamedRochester Century
Fin.Jenna KhaliliByron
Fin.Alyssa McClellanStewartville
Fin.Triston KoehlerByron
Fin.Abby BriggsCotter Schools

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Larissa MartinChatfield
2Sarah ZhuCotter Schools
3Sophia CulurisKenyon-Wanamingo
4Vivienne WarnerCotter Schools
5Jon WeltzienCotter Schools
6Sarah SunCotter Schools
Fin.Austin VonRudenMedford
Fin.Anna GuCotter Schools
Fin.Elaine ZehrCotter Schools

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Anne Galke and Cecelia GalkeCotter Schools
2Elizabeth Schieffelbein and Mary Burshem HrstkaChatfield
3Alison French and Hunter RamsdenCotter Schools
4Grace Miller and Nadia HocumCotter Schools
5Jack Walters and Sam WantockCotter Schools
6Jasmyn Thomas and Samantha EricksonByron
Fin.Kylie Zubke and Sharon ArettHayfield
Fin.Hannah Graff and Viva GraffCotter Schools
Fin.Colin Owen and Joy JasikRochester Century
Fin.Anna Piechowski and Tiegan MancusoCotter Schools
Fin.Elliot Olson and Lucas BrezinaKenyon-Wanamingo
Fin.Emilie Copeman and Maria LawsonChatfield
Fin.Allyssa Williams and Rylie ListonCotter Schools
Fin.Julia Christenson and Rachel TumaKasson-Mantorville
Fin.Alli Benson and Olivia BlumersCotter Schools
Fin.Michael Hrstka and Seth BoettcherChatfield

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Gabe WelchCotter Schools
2Meghan KosmalaStewartville
3Aubrey WilliamsCotter Schools
4Megan CostelloCotter Schools
5Nathan GravHayfield
6Lanna DanilyukMedford
Fin.Madison KlineByron
Fin.Ellie GlodowskiCotter Schools
Fin.Abby DeyleByron
Fin.Kayla LandryKenyon-Wanamingo

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah GraffCotter Schools
2Chris KaneRochester Lourdes
3Victor HollandLake City
4Dylan MonahanHayfield
5Bryce TienterCotter Schools
5Erin LichtblauLake City
Fin.Daniel BarberCotter Schools

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Sarah CrowleyRochester Lourdes
2Yufei (Faye) LiCotter Schools
3Tony ZhaoCotter Schools

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Sam KingCotter Schools
2Maddy McConvilleCotter Schools
3Sam WantockCotter Schools
4Elijah LawsonChatfield
5Charles JohnsonLake City
6Makayla KennedyStewartville
Fin.Siena KuehnCotter Schools
Fin.Anthony ManderfeldMedford
Fin.Mary BurshemChatfield
Fin.River RepinskiCotter Schools
Fin.Erica BeckmanSt. Stanislaus School
Fin.Lucy WeistLake City
Fin.Aidan WilsonChatfield
Fin.Helena SuceroRochester Century
Fin.Jordana Windhorst-KnudsenLake City
Fin.Maddie LemmerSt. Stanislaus School
Fin.Nicholas StevensonSt. Stanislaus School

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellie HutmacherCotter Schools
2TianYue (Choco) LiCotter Schools
3Mary RowCotter Schools
4Carl RolLake City
5Bobbie Rae BensonZumbrota-Mazeppa
6Allison KellerLake City
Fin.Ishika JainAlbert Lea High School
Fin.Nick WalechkaCotter Schools
Fin.Jenna EngelKenyon-Wanamingo
Fin.Malia KircherMedford
Fin.Kahleel McWilliamsLake City

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Viva GraffCotter Schools
2Haleigh PackerByron
3Grace MilerCotter Schools
4Emily TullisCotter Schools
5Mara GoihlLake City
6Sarah WattersStewartville
Fin.Grace FinnertyCotter Schools
Fin.Hannah PottsRochester Century
Fin.Anna BamletHayfield
Fin.Winni ZhnegKasson-Mantorville
Fin.Bob ShuaiCotter Schools
Fin.Sidney LeonardLake City

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Yinuo (Angela) ZhenCotter Schools
2Salma CaamirRochester Century
3Alison FrenchCotter Schools
4McKenna LaueCotter Schools
5Ellie HutmacherCotter Schools
6Sydney EllisChatfield
Fin.Tiera FelderRochester Century
Fin.Lindsay HawkinsLake City
Fin.LaQuilla Venzant- ArmstrongLake City
Fin.Mackenzie PaulsonMedford
Fin.Ella BlaserLake City
Fin.Alexa HimlieByron
Fin.Jayce CastStewartville
Fin.Nick FryerChatfield
Fin.Saige McNallyCotter Schools
Fin.Sydney SundinKenyon-Wanamingo
Fin.Eva StangoCotter Schools

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Hunter RamsdenCotter Schools
2Olivia MooreCotter Schools
3Nadia HocumCotter Schools
4Tori OliverLake City
5Yuexi (Lexi) LichengCotter Schools
6TianYue (Choco) LiCotter Schools
Fin.Courtney BrunnLake City
Fin.Tad BonnicksenRochester Century
Fin.Nadia DietermanCotter Schools
Fin.Emily CloutierMedford
Fin.Maddie KohnerCotter Schools
Fin.Emma McColleyAlbert Lea High School
Fin.Grace NystuenKenyon-Wanamingo
Fin.Eddie ThornChatfield
Fin.Eljah LawsonChatfield
Fin.Sophia WangCotter Schools

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Janani RanatungaByron
2Jack WaltersCotter Schools
3Julia ChristensonKasson-Mantorville
4Megan ZenkeCotter Schools
5James GreshikCotter Schools
6Andy BankerRochester Century
Fin.Savannah ByronByron
Fin.Aletta StrandeChatfield
Fin.Nick LongChatfield
Fin.Iris KoehlerByron
Fin.Lilly DreesLake City

Click here to return to the main Kasson-Mantorville page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42