Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Greater Omaha League of Debate Two - Event results

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Lexie DinvernoBellevue West
2Presley TworekFremont High School
3Jackie HawleyFremont High School
4Sarah PerkonsDouglas County West
5Lyndon PantosMillard North

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ayva Darmento and Jenna LarsenFremont High School
2Gabrielle Elam and Lizania Ramirez-CamposFremont High School

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Harshi VallabhaneniMarian
2Joshua MammenCreighton Prep
3Miles PantosMillard North
4Mashal Abdul MajeethMillard North
5Ryan TaylorBennington

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Lyla BognerMillard North
2Keerthana VinodMillard North
3Ed WatsonCreighton Prep
4Brook CookeDouglas County West
5Brooklyn MortenMillard South
6Lily HermanDouglas County West

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Ayden TruongMillard South
2Apoorva KasireddyMillard North
3Ashley LarsenBellevue West
4Julia RamadanMarian
5Mick TaborCreighton Prep
6Abby McGuireMarian
Fin.Jacob RudloffMillard South
Fin.Sophia ByingtonBellevue West
Fin.Samantha Kilker*Douglas County West
Fin.Ninad RaoMillard North
Fin.Spencer ByarsBennington
Fin.Sumanas MaramMillard North
Fin.Henry HouskaBennington
Fin.Aadi PaudyalMillard North
Fin.Aditya PrathapaMillard North
Fin.Emma TollerDouglas County West
Fin.Briella McLaughlinMarian
Fin.Ajay RepakulaMillard North
Fin.Jonathan HartmanMillard South
Fin.Aiden O'MearaMillard South
Fin.Kyra Vicente-GonzalezFremont High School
Fin.Justine HuseBennington

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Keerthana VinodMillard North
2Mackenzie ReidyMarian
3Vaibhavi KotaMillard North
4Kamryn ThomasBellevue West
5Bri NarickBellevue West
6Marin MomsenMarian
Fin.Xavier BerhowFremont High School
Fin.Kaiden CarmichaelMillard North
Fin.Mary Kate FarnhamMarian
Fin.Draven RiffelFremont High School

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylie RemmDouglas County West
2Austin FletcherDouglas County West
3Pujitha MudhelliMillard North
4Edgar Cuellar-PinedaMillard North
5Aspen GlotfletyBellevue West
6Martha HinnehMarian

Click here to return to the main Greater Omaha League of Debate Two page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2022 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw