Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District B-6 (Sidney) - Event results

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Bronson Long and Kara WaskowiakGothenburg High School
2Austin Lutz and Reese LaringtonOgallala High School
3Bella Holthusen and Daniel DickinsonOgallala High School
4Claire Vincent and Eve HealeyGothenburg High School
5Chloe Mann and Julia WilsonAlliance Speech team

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sarah ConnotGering High School
2Austin LutzOgallala High School
3Arissa AckermanGothenburg High School
4Matthew PochopMcCook
5Rudi AndersonOgallala High School
6Kalli BridgeAlliance Speech team

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Callum WardGothenburg High School
2Tucker Gillespie McCook
3Caleb MostOgallala High School
4Guri HayerGering High School
5Dante Dyches-ChandlerCozad
6Elissa FoleyGothenburg High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Maddison SeilerGering High School
2Caleb MostOgallala High School
3Arissa AckermanGothenburg High School
4Ella ThomasGering High School
5Callum WardGothenburg High School
6Brooklyne SchmerOgallala High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Abby Prohs, Autumn Elsen, Evan Fuller, Hannah Boyd and Thomas ConnotGering High School
2Grace Van Borkum, Jialisia Porras, Kiara McGuire and Lauren FranklinOgallala High School
3Abby Brady, Regan Fuller and Wyatt SouleGering High School
4Brooklyne Schmer, Evan Jones, Lauren Henning, Payton Catlin and Tayvin LutzOgallala High School
5Alec Winney, Alexandra Goad, Bailey Ryker, Emma Peterson and Hayden RicleyGothenburg High School
6Emaleigh Rosse, Gavin Foster and Michael MayGothenburg High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Hannah BoydGering High School
2Bronson LongGothenburg High School
3Reese LaringtonOgallala High School
4Autumn ElsenGering High School
5Kurt KuhlmanGothenburg High School
6Rudi AndersonOgallala High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Sammy MartinezGering High School
2Lauren FranklinOgallala High School
3Daniel DickinsonOgallala High School
4Kara WaskowiakGothenburg High School
5Regan FullerGering High School
6Emaleigh RosseGothenburg High School

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Kaitlyn PetersonGering High School
2Wyatt SouleGering High School
3Lauren FranklinOgallala High School
4Erica HesserOgallala High School
5Elissa FoleyGothenburg High School
6McKenna RuffingAlliance Speech team

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

B-6 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Eve HealeyGothenburg High School
2Mason BarrettGering High School
3Kaitlyn PetersonGering High School
4Erica HesserOgallala High School
5Michael MayGothenburg High School
6Shaundra WiederholtCozad

Click here to return to the main NSAA District B-6 (Sidney) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42