Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Norfolk Panther Classic - Event results

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Bergen Christensen and Camdyn DugganBrandon Valley High School
2Breanna Borchers and Justine KurpgeweitBattle Creek
3Anthony Eppolito and Ethan PysherNorfolk Senior H.S.

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyghanna EllisColumbus Lakeview
2Liam WachterPapillion-LaVista
3Evie HatcherColumbus Lakeview
4Lana TillmanBattle Creek
5Elli BerkelandColumbus Lakeview
6Conner FickNorfolk Senior H.S.

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth HardingSchuyler Central High School
2Ralph KeenElkhorn South Speech
3Rachel WuElkhorn South Speech
4Isaac StrombergColumbus Lakeview
5Ryan ZohnerBattle Creek
6Conner FickNorfolk Senior H.S.

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth HardingSchuyler Central High School
2Grace UlrichElkhorn South Speech
3Liam WachterPapillion-LaVista
4Sarah ShuElkhorn South Speech
5Anthony EppolitoNorfolk Senior H.S.
6Michael ArriazaSchuyler Central High School
Fin.Josue FuentesSchuyler Central High School

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Vivi Anne SayerSchuyler Central High School
2Ian CandyBrandon Valley High School
3Brennen WeidnerBattle Creek
3Julia TinkerBrandon Valley High School
5Elly LuchsingerColumbus Lakeview
6Ashlynn RathBattle Creek

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Brody Maurer, Natalie Long and Presley WolfBattle Creek

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Ian CandyBrandon Valley High School
2Benjamin LefdalSchuyler Central High School
3Abigail ChambersNorfolk Senior H.S.
4Levi MooreColumbus Lakeview
5Alex AldanaSchuyler Central High School
6Brenden SloupColumbus Lakeview

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Caitlyn SteffenColumbus Lakeview
2Colin GibbonsSchuyler Central High School
3Elizabeth MillerColumbus Lakeview
4Camdyn DugganBrandon Valley High School
5Jane JohnsonColumbus Lakeview
6Marz CooleyElkhorn South Speech

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Piper LefdalSchuyler Central High School
2Ralph KeenElkhorn South Speech
3Bella ReifBrandon Valley High School
4Kaylee WillardBrandon Valley High School
5Lucy MohrPapillion-LaVista
6Joel MedinaSchuyler Central High School

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth HardingSchuyler Central High School
2AKOU DEGBEPapillion-LaVista
3Sidney JaixenColumbus Lakeview
4Bella ReifBrandon Valley High School
5Grace BerkelandColumbus Lakeview
6Julia TinkerBrandon Valley High School

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Colin GibbonsSchuyler Central High School
2Ian CandyBrandon Valley High School
3Josue FuentesSchuyler Central High School
4Addison ReyesPapillion-LaVista
5Bella ReifBrandon Valley High School
6Brianna HerrickBattle Creek

Click here to return to the main Norfolk Panther Classic page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND15 DI15