Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Tri-City Tournament - Event results

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Connor LuskeyJordan High School
2Nyah MasseyDeLaSalle High School
3Dakota MeadowsTri-City United
4Kimberly RuizGlencoe-Silver Lake High School
5Elsa ClarkDeLaSalle High School
6Natalya NelsonDeLaSalle High School

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Kay ArntsonJordan High School
2Mason SchmidtNew Prague HS
3Olivia SkluzacekTri-City United
4Andrew KrautkramerNew Prague HS
5Ada RienscheDeLaSalle High School
6Leighton HeadrickDeLaSalle High School

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hartley BoundsJordan High School
2Lauren KoeppBelle Plaine
3Kiley DukekBelle Plaine

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Emily Sorianob and Lukas BrownBelle Plaine
2Autumn Pesek and Connor LuskeyJordan High School
3Lauren Braaten and Lillie ViolettJordan High School
4Dakota Meadows and Jae SladekTri-City United

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Extemporaneous Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Mallory JirikNew Prague HS
2Savanah ChapelTri-City United
3Sophia HawkinsJordan High School
4Kamryn StierBelle Plaine

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Caroline KramerDeLaSalle High School
2Sawyer GuerreroGlencoe-Silver Lake High School
3Charles A. BoyumJordan High School

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Alissa PermaulJordan High School
2Luke SchmiegGlencoe-Silver Lake High School

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Aidan MillandTri-City United
2Zoey BarndJordan High School
3Abby StrandJordan High School

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Rachelle OelkeJanesville-Waldorf-Pemberton (JWP)
2Megan BeckerGlencoe-Silver Lake High School
3Meg EngelhartJordan High School

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Ava EliasGlencoe-Silver Lake High School
2Allie HanksJanesville-Waldorf-Pemberton (JWP)
3Mia ChristensenJordan High School

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Amelia DeuthNew Prague HS
2Addie JensenJordan High School
3Claire MillerJanesville-Waldorf-Pemberton (JWP)
4Isaac SchroederTri-City United

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth OsborneJordan High School
2Eric DaschnerJanesville-Waldorf-Pemberton (JWP)
3Andrew CervenkaNew Prague HS
4Anna CoxNew Prague HS

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Rylee MagnusonGlencoe-Silver Lake High School
2James BleessJanesville-Waldorf-Pemberton (JWP)

Click here to return to the main Tri-City Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND08 DI102