Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

SkyHawk Speech High School Invitational - Event results

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Abena Bonsu and Korben OckanderLincoln East
2Anna Wagner and Ryan WolfeOmaha Skutt Catholic
3Bridger Kroos and Helen KeiserKenesaw
4Aleena Carlisle and Sara KakishOmaha Skutt Catholic
5Conner Fick and Elliette Mendivil RodriguezNorfolk Senior H.S.
6Addy Osborn and Andrea O'NeillOmaha Skutt Catholic

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Evan VolkmerLincoln East
2Mya LarsenElkhorn High School
3Marielle CruzElkhorn High School
4Alden McKnightPlattsmouth High School
5John McConnellConestoga
6Bridger KroosKenesaw

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace LynchOmaha Skutt Catholic
2Sarah ShuElkhorn South Speech
3John McConnellConestoga
4Ananya Bindu MirleLincoln East
5Chance EnderezOmaha Skutt Catholic
6Shelbea ReedDavid City

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Marielle CruzElkhorn High School
2Alex JurrensLincoln East
3Sarah ShuElkhorn South Speech
4Bridger KroosKenesaw
5Tobias TsaiElkhorn South Speech
6Niharika KandariENHS Wolves

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Improvisational Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Elliette Mendivil Rodriguez and Fiona QuigleyHired Judges
2Justine Fountain and Sophia BathelHired Judges
3Elizabeth Elitzin and Levi MooreHired Judges
4Adelaide Mosher and Jane JohnsonHired Judges
5Ryan Wolfe and Trey HillHired Judges
6Anthony Eppolito and Mariah ManyimoHired Judges

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Olivia NelsonLincoln Southeast Speech
2Harper SchupbachLincoln East
3Kirsten MoodleyOmaha Skutt Catholic
4Samantha McKnightPlattsmouth High School
5Vesta AndersonLincoln East
6McKayla JohnsonOmaha Skutt Catholic

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Arabelle Horst, Clayton Angland, Emma Gautreau, Jordan Thomas and Maya HuberGretna High School
2Addie Horst, Andrew Jones, Claire Hayworth, Colton Knott and Jada RandeckerGretna East High School
3Abigail Sommer, Annie Herfordt, Catherine Youell, Lucy Hascall and Nola HerfordtOmaha Skutt Catholic
4Grace Bathel, Isaac Jonaitis, Jack Dahms, Noah Stremick and Sophia BathelOmaha Skutt Catholic

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Anna WagnerOmaha Skutt Catholic
2Korben OckanderLincoln East
3Amelia SchupbachLincoln East
4Olivia NelsonLincoln Southeast Speech
5Andrew JonesGretna East High School
6Catherine YouellOmaha Skutt Catholic

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Abena BonsuLincoln East
2Anna WagnerOmaha Skutt Catholic
3Annie HerfordtOmaha Skutt Catholic
4Luke NashLincoln East
5Sophia WangLincoln East
6Ellie HiserLincoln East

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Maya HuberGretna High School
2Lucy HascallOmaha Skutt Catholic
3Elizabeth ElitzinLincoln East
4Grace BathelOmaha Skutt Catholic
5Abena BonsuLincoln East
6Annie HerfordtOmaha Skutt Catholic

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kirsten MoodleyOmaha Skutt Catholic
2McKenzie SmithTri County
3Alex JurrensLincoln East
4Luke PiersonOmaha Skutt Catholic
5Samantha McKnightPlattsmouth High School
6Sophia SchulzLincoln East

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Korben OckanderLincoln East
2Abigail SommerOmaha Skutt Catholic
3Isaac JonaitisOmaha Skutt Catholic
4Vesta AndersonLincoln East
5Sophia BathelOmaha Skutt Catholic
6Hannah ScribnerDavid City

Click here to return to the main SkyHawk Speech High School Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND08 DI102