Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District D2-3 (Stuart) - Event results

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Erica Heiman and Erin WagnerOsmond
2James Doyle and Matthew AldersonOsmond
3Baylee Busteed and Chloe HennElgin Public High School
4Cody Wickersham and Isaac PavlikVerdigre
5Brenna Martinsen and Callie HeithoffElgin Public High School
6Mya Chohon and Taylen StarkNiobrara

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1William PaxtonStuart
2Donovan HeimanOsmond
3Callie HeithoffElgin Public High School
4Maddux AlderStuart
5Chloe HennElgin Public High School
6Caleb MillerOsmond

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1William PaxtonStuart
2Dawson HeiserStuart
3Ava ReikofskiOsmond
4Matthew AldersonOsmond
5Izaak VakocVerdigre
6Amaryah BlockNiobrara

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Erin WagnerOsmond
2Baylee BusteedElgin Public High School
3Bobbi GuggenmosWheeler Central Public School
4Jade HalseyOsmond
5Summer VeselyVerdigre
6Addisyn KettelerStuart

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Baylee Busteed, Brenna Martinsen, Callie Heithoff, Chloe Henn and Kayton ZwingmanElgin Public High School
2Benjamin Paxton, Drew Schmaderer, Elly Steinhauser, Gavynn Mustin and Hunter TubbsStuart
3Addisyn Ketteler, Bryer Almgren, Brynn Almgren, Maddux Alder and Megan KaroStuart
4Erica Heiman, Erin Aschoff, Erin Wagner, Jack Berg and James DoyleOsmond
5Donovan Heiman, Jade Halsey, Kaleigh Miller, Meagan Wagner and Piper HoffmanOsmond
6Ben Wilson, Brandon Plugge and Zane PotterWheeler Central Public School

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Jack BergOsmond
2James DoyleOsmond
3Benjamin PaxtonStuart
4Gracie FritzNiobrara
5Bobbi GuggenmosWheeler Central Public School
6Maddux AlderStuart
Fin.Brenna CaulfieldKeya Paha

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Lacey PaxtonStuart
2Matthew AldersonOsmond
3Brynn AlmgrenStuart
4Zoey BuechterElgin Public High School
5Justin RohloffOsmond
6Zoey DorianCody-Kilgore

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Drew SchmadererStuart
2Erin AschoffOsmond
3Meagan WagnerOsmond
4Elly SteinhauserStuart
5Mikah Vander WeyCody-Kilgore
6Isaac RobinsonCody-Kilgore

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Dawson HeiserStuart
2Kyndal BusteedElgin Public High School
3Ava ReikofskiOsmond
4Kayleigh RavenscroftCody-Kilgore
5Andrew YemmaStuart
6Chloe HanzlikNiobrara

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

D2-3 Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Lacey PaxtonStuart
2Elly SteinhauserStuart
3Erica HeimanOsmond
4Julianna KummOsmond
5Danika RunnelsNiobrara
6Braelynn SchlengerWheeler Central Public School

Click here to return to the main NSAA District D2-3 (Stuart) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND08 DI102