Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Centennial Cougar Invitational - Event results

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Clara PedersonSt. Anthony Village High School
2Noah HofstedeCoon Rapids HS
3Sophia JonesBenilde-St. Margaret
4Philsan IsaakSpring Lake Park
5Katherine HauganSt. Anthony Village High School
6Ellena LeWhite Bear Lake High School
Fin.Grace AndersonAndover

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Julia PrewittEastview
2Abdulaziz MohamedStillwater Area High School
3Mariah Loeffler-KempDuluth East
4Jon ReinekeCentennial
5Mariam Al ArajiEastview
6Jami WedllCentennial
Fin.Kalia RussellAcademy of Holy Angels

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Avery EmmerCentennial
2Nina BrobergCentennial
3Brecken CaroonDuluth Denfeld
4Jessica ButlerBlaine High School
5Ava KruegerBenilde-St. Margaret
6Alex LeschCentennial
Fin.Kendric AndersonDuluth Denfeld

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Leo Resler and Sydney HoglundCentennial
2Claire Egesdal and Sara SchusterChamplin Park
3Aidan Lee-Gilligan and Gus PirklBenilde-St. Margaret
4Claudia Ihl and Sarah HelouEastview
5Kate DeMuth and Nina BrobergCentennial
6Ashley Peterson and Hannah OlsonCentennial
Fin.Kate Paulus and Molly ElmerAcademy of Holy Angels

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Extemp. Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth CampbellForest Lake
2Svea HagenEastview
3Hannah OlsonCentennial
4Kailyn SchmittSt. Anthony Village High School
5Veronica WiedlSt. Paul Central
6Nicole BerscheidMounds View
Fin.Laura WeberChamplin Park

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Nadrat AmosArmstrong High School
2Isa ChavezOrono
3Garrett HollihanMounds Park Academy
4Elsa SnowbeckHighland Park
5Simon MulrooneySt. Paul Central
6Jacob MuthOrono
Fin.Ryan SchwerrEastview

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Ronan BrewBenilde-St. Margaret
2Nova TsengOrono
3Ceci DrianoMounds Park Academy
4Allie WitzmannForest Lake
5Maddie MarusichBenilde-St. Margaret
6Neha KrishnanBlaine High School
Fin.Avery WrightStillwater Area High School

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Noah HofstedeCoon Rapids HS
2Ryan HagleAndover
3Malia BraiedyChamplin Park
4Grace AndersonAndover
5Nate KrekelerEastview
6Paul LePageMounds View
Fin.Samantha Nu├▒ez-MudoyBenilde-St. Margaret

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Lily VanderwoodWhite Bear Lake High School
2Sara SchusterChamplin Park
3Sarah JacobAndover
4Rashmika CheekatiEastview
5Nova TsengOrono
6Kaitlyn SchurmannAndover
Fin.Erik KittelsonForest Lake

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Sanjana PattanaikMounds View
2Emma CohenMounds Park Academy
3Lyhnsay YangAndover
4Sofie SherburneAndover
5Ellen VerginMounds Park Academy
6Nick MarinaroBenilde-St. Margaret
Fin.Kaija Kunze-HoegMounds Park Academy

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Reece WenholzSpring Lake Park
2Bronwyn SimmonsSpring Lake Park
3Alyssa TimmonsAndover
4Dani LikarDuluth East
5Kate DysartAcademy of Holy Angels
6Ninchai Nok-ChiclanaWhite Bear Lake High School
Fin.Zoe EicherCentennial

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Morgan OksendahlEastview
2Hannah HelinskyForest Lake
3Breah BanksBenilde-St. Margaret
4Katelyn EspeCentennial
5Jack LuedtkeForest Lake
6Claire HansonMounds Park Academy
Fin.Natalie HagstromCentennial

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Jillian DoreOrono
2Anushka ChakrabartyEastview
3Hannah ScholenEastview
4Lillian WardCentennial
5Cassabella FarrierForest Lake
6Evan PearceCentennial
Fin.Audrey HiltnerCoon Rapids HS

Click here to return to the main Centennial Cougar Invitational page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND15 DI15