Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament - Event results

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Dramatic Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella Read and Zainab ShaikhMetea Valley
2Matthew Bigham and Sarah MaddenMetea Valley
3Avaneesh Thiyagarajan and Navya RaoNeuqua Valley
4Courtney Upton and Talula HayesMetea Valley
5Amina Khan and Asma IlyasCollege Preparatory School of America (CPSA)
6Alyssa Kachappilly and Lucas BareYork
Fin.Corinna Rodriguez and Kristen Joyce LopezWheaton North

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Rachel TraversGlenbard West
2Avaneesh ThiyagarajanNeuqua Valley
3Delaney Schretter Naperville Central
4Anusha KonjetiMetea Valley
5Nora GolenYork
6Brooklyn NussYork

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Luke FosdickNeuqua Valley
2Fahad JamalCollege Preparatory School of America (CPSA)
3David IzzoYork
4Emmery ClementsNaperville Central
5Joseph NgoNeuqua Valley
6Ava SilversteinYork

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Humorous Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1George Bender and Olivia PauerGlenbard West
2Aneesa Aziz and Anya MalhotraNaperville Central
2Bobby Budney and Owen ForbesNaperville Central
2Emma Caddis and Sarah AtmoreNaperville Central
5Gabrielle Gudgeon and Nathan FelixMetea Valley
6Delia Marianetti and Emerson GrahamYork
Fin.Archisha Chennur and Veda KodithalaMetea Valley

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Niamh NugentNeuqua Valley
2Basil TahaCollege Preparatory School of America (CPSA)
3Prabhav KeerthipatiMetea Valley
4Lucy MurphyNaperville Central
5Madeline MurinGlenbard West
6Gabrielle HornWheaton North

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Luke FosdickNeuqua Valley
2Emmery ClementsNaperville Central
3Harsh RanjanNeuqua Valley
4Claire RhoadsDowners Grove South
5Fernando Valdes NicholsonYork
6Connor MulhallWaubonsie Valley

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Aditi VadakathNeuqua Valley
2Dhruv SyngolMetea Valley
3Kiran PrakashMetea Valley
4Alyssa ShroffNeuqua Valley
5Amelia FritzCoal City
6Madhumitha PapudesuMetea Valley

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Michael AmatoNeuqua Valley
2Ella HilesWheaton North
3Naomi YongDowners Grove South
4Harshee ShahNaperville Central

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Original Comedy

PlaceCompetitor(s)Team
1Anurag GhoshNeuqua Valley
2Nathan FelixMetea Valley
3Aidan EspinosaYork
4Kevin McConnellCoal City
5Ryan MohammadianNeuqua Valley
6Olivia PauerGlenbard West
Fin.Josephine RoubitchekYork

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Ananya GondesiMetea Valley
2Eshita SinghMetea Valley
3Salma Brobbey York
4Nina RaoNaperville Central
5Shunya PatelMetea Valley
6Cristina BibbianoYork

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Zainab ShaikhMetea Valley
2Annie SullivanWheaton North
3Talula HayesMetea Valley
4Layla OrozcoDowners Grove South

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Gianna MabulayMetea Valley
2Vera TaxWheaton North
3Ella HilesWheaton North
4Navya RaoNeuqua Valley
5Ava CrawfordGlenbard West
6Lucas BareYork
Fin.Sarah HuberYork
Fin.Nicholas MusgraveYork

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tara AyerNeuqua Valley
2Ananya GondesiMetea Valley
3Claire ZengNaperville Central
4Madison WilsonCoal City
5Kaelyn McGhieNeuqua Valley

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrea AlcarazYork
2Shlokah SarkarMetea Valley
3David MannWheaton North
4Aditi VadakathNeuqua Valley
5Priyanka AyyalarajuNeuqua Valley
6Sarah HuberYork
Fin.Zara SaleemMetea Valley

Click here to return to the main Metea Valley Scheidecker Memorial Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND07 DI101