Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Eagan Wildcat - Event results

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Calvin InglebyShakopee
2Riley MaurerMounds View
3Ace VriezeEastview
4Lindsey MadsenPrior Lake
5Kaitlyn SoupirMarshall
6Kendra GerlachAnoka

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Raghava DwivediEden Prairie
2Max HubertyEastview
3Himeeka SunbeebPrior Lake
4Dina SimonEagan
5Bella LaskerEast Ridge
6Ghauthamasankar PadmanabanEden Prairie

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Grace MorphewAnoka
2Nirvana RobertsonMoorhead
3Vincent StrunkLittle Falls
4Jenna LewisonPrior Lake
5Olliver StanleyAnoka
6Ryan RanftSt. Peter Public Schools

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Ext. Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Naema MohamedApple Valley
2Grace MorphewAnoka
3Elodie DikemanWhite Bear Lake High School
4Laura SchiveleyEden Prairie
5Sydney LarsonMarshall
6Smruti HinguShakopee

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Ext. Speaking-Domestic

PlaceCompetitor(s)Team
1Eli FrostChaska
2Vidhi PatelWayzata
3Sylvia OglesbayEdina
4Johan VengalEastview
5Pranya DuvvuruEastview
6Makayla KneibChanhassen

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Ext. Speaking-Int'l

PlaceCompetitor(s)Team
1Sai Rahul ReddyEastview
2Ava StickaMoorhead
3Rahul BillakantiWayzata
4Charles LindstromBloomington
5Lucas DongWoodbury High School
6Catriona FormbyStillwater Area High School

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Kenza BenlamlihApple Valley
2Catriona FormbyStillwater Area High School
3Aditi GinugaEden Prairie
4Nakrie KhaMoorhead
5Sarah JosephWayzata
6Amel YusufEden Prairie

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Allie SkaugeMoorhead
2James RendeWillmar High School
3Riley EckmanCentennial
4Carter DayCentennial
5Olivia HartmannCentennial
6Sofia SuarezPrior Lake

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ansell RoshinRosemount
2Zoe JohnsonEastview
3Claire NelsonMayo High School
4Clara AndersonElk River
5Nessa MathewWayzata
6Clara ChristensonChanhassen

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Alyson JohnsonWillmar High School
2Anna ReedChanhassen
3Jorja WodziakMayo High School
4Amani AbokorWoodbury High School
5Rishika AnasuriEdina
6Ava StickaMoorhead

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Poetry Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Sheymaa NurShakopee
2Lucie SwansonMoorhead
3Michelle MosongoApple Valley
4Ewa AkandeApple Valley
5Sami JamaMoorhead
6Tinbete TessemaApple Valley

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Prose Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Kendra MachartMoorhead
2Brianna LaiWayzata
3Sophia GrancarichChanhassen
4Samsam HassanChaska
5Rebecca KnauffChanhassen
6Kiera LaffertyRiver Valley

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Tristha KonerLakeville North
2Jayden NelsonPrior Lake
3Shahaanaa SelvamEastview
4Tishya SavlaEagan
5Tyler KadlecChaska
6Nora StantonPrior Lake

Click here to return to the main Eagan Wildcat page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42